Безпечні райони – безпечна Волинь: у Горохівському районі оцінили перші результати роботи камер відеоспостереження

0

Станом на середину серпня 2020 року у Горохівському районі функціонують уже 18 камер зовнішнього спостереження, дві з яких «розумні», тобто спрямовані не тільки для огляду місцевих трас, а для розпізнавання номерних знаків транспортних засобів, які в’їжджають на територію району.

Очільник Горохівського відділу поліції Андрій Литвин захоплено розповідає про новаторські підходи органів самоврядування та місцевої поліції щодо профілактики вчинення злочинів. «Камери свій результат дають, а чим більше їх, тим безпечніше буде, адже ми можемо оперативно та вчасно реагувати на події, моніторити значне скупчення людей, порушення громадського порядку, перебування транспортних засобів чи вчинення будь-яких порушень», – запевняє Литвин.

Нещодавно, завдяки можливостям камер, поліцейські оперативно встановили крадія дитячого велосипеда. «Камери все зафіксували, зловмисника відразу впізнали, оскільки це місцевий житель, і він неодноразово потрапляв в коло зору правоохоронців. Злочин розкрили дуже швидко, а кримінальне провадження вже скеровано до суду», – розповідає очільник Горохівської поліції. Він додає, що вдається також моніторити транспортні засоби, які перебувають в орієнтуваннях, спостерігати за дотриманням правил дорожнього руху. Інколи й траплялося таке, що камери фіксували дорожньо-транспортні пригоди, а відео допомагало виявити винуватців.

«За камерами можна спостерігати зі смартфона», – демонструє відео з камер на екрані свого гаджета Андрій Литвин. Не всі працівники відділу мають доступ до них, а лише оперативники, керівники груп реагування патрульної поліції та заступники керівника. «У будь-який час доби ми можемо «витягнути» зображення, відео і передати оперативно своїм працівникам для належного реагування та розкриття злочинів», – поліцейський робить знімок екрану та демонструє всі можливості дистанційного спостерігання за вулицями району.

Далі проводить у чергову частину, де знаходиться великий екран, на який виведені зображення з усіх камер району. Поміж усіма викликами, відповідями на запитання по телефону, черговий ще спостерігає за камерами в режимі онлайн. Він може «відкрутити» будь-який момент на відео, поставити потрібне на стоп, завантажити. За ситуацією з камер можуть також спостерігати в ситуаційному центрі ГУНП у Волинській області, а всі відео зберігаються в архіві. «Для цього нам вистачає оперативної пам’яті», – запевняє Андрій Литвин. 

Начальник сектору моніторингу Артур Жижко продемонстрував, як «розумні» камери фіксують номерні знаки транспортних засобів. Зображення, дійсно, чітке, і ніяких «розмитостей» немає. «Номери авто автоматично додаються в базу і там зберігаються. Ми можемо відслідковувати, коли автомобіль в’їжджає в район, скільки перебуває тут, коли залишає терени нашої території», – каже Жижко.

Де ж розміщенні розумні камери, що вони охоплюють й як виглядають?

Дві розумні відеокамери встановлені в селі Скобелка, біля них дублююча, яка  повністю захоплює всю прилеглу територію. Камери встановлені в двох напрямках: на в’їзді і виїзді з району. З екрану смартфона ми можемо бачити навіть себе в режимі реального часу.

Потреба у відеоспостереженні є, адже Горохівський район «транзитний», він межує з Львівською та Рівненською областями, і тут проходить значна кількість транспортних засобів протягом дня. Місцева влада каже, що камер ще недостатньо, тому планують забезпечити відеонагляд «розумними» камерами зі всіх в’їздів. «Ми матимемо картинку перебування транспортних засобів по Горохівщині, така собі профілактика злочинності. Це стимулюватиме потенціних порушників не вчиняти злодіянь та дотримуватись порядку» – ділиться своїми очікуваннями заступник начальника Горохівського відділу поліції Степан Свинарчук.

Побачивши позитивні результати впровадження безпекової реформи у місті, новітні засоби профілактики злочинності розпочали використовувати й села регіону, наприклад, Холонів. Тут за сприяння органів місцевого самоврядування нещодавно були встановленні камери, з бюджету населеного пункту на це виділили кілька десятків тисяч гривень. Сільський голова Олександр Мартинов сподівається, що порушень стане ще менше, хоч і зараз вони трапляються дуже рідко. «Камери – це безпека села, плануємо повністю село покрити камерами», – ділиться Мартинов.

А з понеділка «арсенал» розумних камер поповнить ще одна камера в селі Журавники, що на межі з Львівською областю. Сільський голова Віталій Сойко розповідає, що вирішили встановити камери, тому що одного разу «обпеклися»: з місцевої церкви зловмисники викрали цінностей близько на 2 млн гривень. «Весь потік транспорту з сусідньої області проходить через наше село, і потрібна фіксація обов’язково, бо бувають різні ситуації», – зауважує Сойко. Він також додає, що в них дуже добре налаштована співпраця з місцевою поліцією, і встановлення камер допоможе їм краще взаємодіяти та сприяти в швидшому розкриванні злочинів.

Мешканці Горохівського району уже встигли оцінити перші позитивні результати функціонування камер на теренах регіону. Ті зловмисники, яких зафіксували камери, виявлені і притягнені до відповідальності, порушників правил дорожнього руху стало менше, профілактичні заходи стали ще ефективнішими. І це все завдяки 18 камерам, які функціонують у районі. «Безпека громадян понад усе», – запевняють правоохоронці і вже планують суттєво збільшити кількість камер, тому продовжують вести перемовини з місцевою владою.

Марина Балдич

Сектор комунікації поліції Волинської області

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяСтан аварійності на Львівщині за 11.08.2020 року
наступна статтяПоліція Закарпаття задокументувала 10 п’яних водіїв

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я