Для чого потрібний натпис TIR на вантажівках

0

Упевнені, що кожен автолюбитель помічав наклейку TIR на великих вантажівках.

Букви TIR, які ви бачите на вантажівці, розшифровуються як Transport International Router. Це система міжнародних автомобільних перевезень, що працює на основі Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів. Вона була затверджена 14 листопада 1975 року в Женеві для спрощення адміністративних формальностей при міжнародних автомобільних перевезеннях.

Інакше кажучи, для таких машин передбачений спрощений податковий режим. При цьому крім наклейки TIR у водія є і спеціальні документи. Зараз ця система діє в 57 країнах.

Якщо пояснювати в двох словах, ця система працює наступним чином: перевізникам видають документи суворого обліку — так звані книжки МДП.

Митниця в країні завантаження пломбує вантажний відсік фури і оформлює книжку МДП: вона дозволяє перетинати кордони і пересуватися по країнах без сплати мит. Потім на вантажівці розміщується наклейка TIR. По ній можна зрозуміти, що машина йде з митним вантажем. Знімають пломбу вже на митниці в країні призначення.

Однак не треба думати, що вантажівки, що входять в систему Transport International Router, не оглядають на прикордонних пунктах. Перевірки все одно є, адже ризик провезення контрабанди, а так само наркотичних речовин або зброї . Так і в кожній країні існує своє митне законодавство.

По суті, все, що дає TIR — це можливість перетинати кордон країни без сплати мита безпосередньо в самому прикордонному пункті пропуску. Проте всі фінансові операції в цьому випадку проводити не водій вантажівки, а співробітники компанії-перевізника.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяBentley візьме участь у створенні бюджетного електромотора
наступна статтяMazda відмовилася від випуску гоночної версії Mazda3

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я