Mahindra відмовилася фінансувати SsangYong

0

Нині SsangYong рідко дає про себе знати. У березні компанія збиралася представити в Європі чисто електричний Korando з запасом ходу в 420 км, але Женевська виставка відмінилася.

Рада директорів компанії Mahindra & Mahindra (M & M) розглянула прохання керівництва і профспілки SsangYong Motor Company (SYMC) про нові грошові вливання протягом наступних трьох років. Марці потрібно 500 млрд вон ($ 412 млн). Після «тривалих обговорень» рада закликала SYMC шукати альтернативні джерела фінансування. Цікаво, що в лютому M & M, що володіє 74,65% акцій корейського автовиробника, анонсувала план порятунку на ті ж 500 млрд вон, який повинен був зробити SYMC прибутковою до 2022 року. Пандемія COVID-19 поставила хрест на цій ініціативі, адже продажі самої M & M в березні впали на 88%.

Група Mahindra & Mahindra, що зіштовхнулася з чистим збитком в 19,55 млрд рупій ($ 257 млн), хоче відмовитися від контролю над маркою SsangYong. Як повідомляє Reuters, керуючий директор Махіндра Паван Гоєнка прямо заявив: «Ссан’йонгу потрібен новий інвестор. Ми працюємо з компанією, щоб з’ясувати, чи зможемо ми допомогти в пошуку інвестицій ». Менеджери індійської групи говорять, що готові зменшити частку в корейському бренд і навіть продати її повністю, але ж у 2010 році Mahindra викупила 75% акцій. Разом з тим індійці запевнили, що злиття з Фордом, відкладене через коронавируса, все одно відбудеться.

Ще в червні 2020 року SsangYong почав активні пошуки інвестора, який погодиться викупити частку Махіндра. Зараз 74,65% акцій оцінюються в 332 млрд вон ($ 273 млн), хоча в 2011-му Mahindra виплатила за 70-відсотковий пакет 523 млрд ($ 430 млн). За даними Reuters, щоб залучити покупців, корейський бренд призначив спеціального радника і привернув фірму Samsung Securities. Остання буде працювати спільної з компанією Rothschild & Co., глобальним стратегічним партнером Ссан’йонга.

Головний завод в Пхентхек потужність 220 000 автомобілів в рік вже не раз зупинявся на кілька днів через відсутність попиту. SsangYong зазнає збитків 13 кварталів поспіль.

Південнокорейські ЗМІ, посилаючись на неназвані джерела, 19 червня повідомили, що китайські виробники Geely і BYD проявляють зацікавленість в угоді. Акції бренду відразу подорожчали на 30%, проте представник Geely виступив зі спростуванням ( «ми не плануємо брати участь в будь-яких торгах»), а BYD від коментарів відмовився.

В грудні SsangYong звернувся в південнокорейський суд з проханням відкрити конкурсне виробництво, яке завершить процес банкрутства. Агентство Reuters повідомляє, що SsangYong визнав дефолт по виплаті кредиторам 60 млрд вон ($ 54,2 млн). З них половина належить корпорації Bank of America, 20 млрд чекає JPMorgan Chase & Co., ще 10 млрд сподівається отримати банк BNP Paribas. Термін за зобов’язаннями закінчився 14 грудня.

Запуск оновленого Рекстона (на фото) не став причиною вибухового зростання продажів. З січня по листопад SsangYong реалізував 96 825 машин (-20%).

Останньою надією SsangYong залишається програма автономної реструктуризації від міністерства торгівлі Південної Кореї (MoTIE). Вона відкладає рішення суду і дає до трьох місяців на переговори з усіма зацікавленими сторонами, в тому числі з кредиторами.

Пошуки покупця «все ще тривають», підтверджує MoTIE.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяAudi RS3 готується до дебюту
наступна статтяЗа минулий тиждень нараховано 2,5 мільйонів гривень плати за перевантаження

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я