Експерти провели дослідження бензину А-95 в Україні: де можна заправлятися, які заправки краще оминати

0

За даними офіційної статистики, частка білоруських бензинів в Україні в загальному імпорті досягла 80 відсотків.

Як відомо, нафтопереробні заводи нашого сусіда грунтовно модернізовані, і випускають паливо стандарту Євро 5. Виходить, проблем з якістю бути не повинно? Це вирішили перевірити експерти Інституту споживчих експертиз, провівши рейд по найбільш популярним мереж АЗС.

Виявилося, що заправка «п’ятим» бензином все ще може бути квестом з сумними наслідками.

Основну увагу експерти приділили великим всеукраїнським мережам, але також «під приціл» потрапили середні і регіональні мережі, що позиціонують себе на ринку як дискаунтери. У недавньому дослідження дизельного палива, проведеному Інститутом, останні показали гідний результат, пропонуючи якісне паливо за ціною нижче основних гравців.

Як йтимуть справи з бензином? У цьому дослідженні були відібрані зразки 13 мереж – БРСМ-нафта, WOG, Мотта, КЛО, OKKO, Amic, Chipo, GLUSCO, ANP, Marshall, SunOil, Shell, іAvantage.

Проби були відправлені в сертифіковану лабораторію, де їх досліджували на відповідність нормативам профільного ДСТУ 7687 до: 2015 (бензин А-95-Євро5). Зразки були перевірені за основними параметрами – октанове число, вміст сірки і об’емні частини ароматичних вуглеводнів і бензолу.

Результати не порадували – три зразки виявилися не кондиційним

Насамперед був перевірений найголовніший для роботи двигуна параметр – октанове число, яке характеризує стійкість палива до детонації – передчасного згорання бензину в камері згоряння. Детонація шкідлива для мотора не тільки підвищеною витратою палива і зниженням потужності, але і передчасним зносом двигуна через зайві навантаження. Октанове число вимірювали по дослідницькому методу. Згідно з ним норматив встановлений на рівні не нижче 95 одиниць. Всі зразки, крім одного, вклалися в норматив, більш того, практично всі мали «запас» в дві і більше одиниці! «Дев’яносто сьомим» бензин виявився у мережі БРСМ-Нафта КЛО (97,2 і 97 одиниць). А ось в бензині від мережі Avantageі Marshall «октану» «не вистачило» – дев’яносто третій 88 (!) одиниць відповіднь, що не відповідає нормативу.

Далі експерти перевірили ще один найважливіший показник – вміст сірки

Якщо цієї шкідливої ​​речовини в паливі занадто багато, це призводить до утворення нагару, забрудненню паливних форсунок і «смерті» каталізатора. До того ж стає «брудніше» вихлоп і в повітря, яким ми дихаємо, потрапляють дуже небезпечні оксиди. ДСТУ для А-95-Євро 5 потребує не більше 10 мг / кг. І тут також ситуація виявилася непоганою, але були і неприємні винятки. У мережі Avantage бензин виявився з вмістом сірки 393 мг / кг! Також перевищення вмісту сірки було виявлено в зразку палива Marshall. Це дуже суттєві перевищення, здатні завдати смертельного удару двигуну. Для порівняння, у лідерів кількість сірки було мінімальною- БРСМ-нафта, (5 мг / кг), КЛО, ОККО (5,2і 5,9 мг / кг відповідно).

Ще один важливий параметр – вміст бензолу

Ця речовина здатна змивати масляну плівку, що призводить до підвищеного зносу циліндрів двигуна. ДСТУ нормує об’ємну частину вмісту бензолу на рівні не більше 1%. У цьому параметрі порушники -Marshallі Avantage бензолу було 15 раз (!) більше встановленого нормативу! Найменше шкідливої ​​речовини виявилося у проб, відібраних на АЗС Shell (0,51%) і БРСМ-нафта- 0,40 відсотка.

Що стосується змісту ароматичних вуглеводнів – ДСТУ регламентує вміст ароматичних вуглеводнів в бензині 5-ого екологічного класу не більше 35% за обсягом. Перевищення загрожує збільшеним процесом утворення нагару. У цьому параметрі всі випробовувані вклалися в норматив, порушень не виявлено.

Підсумки дослідження в цілому дуже схожі з результатами дизельного палива – у мереж «другого» ешелону (за кількістю станцій) – наприклад, БРСМ-нафта, КЛО чи GLUSCO якість палива стабільно і часто перевищує показники великих «преміальних» мереж, при меншій вартості літра. Більш того, вже практично повністю знівельовано фактор сервісу або асортименту харчування або магазинів – тепер у тих же БРСМ-нафта взагалі змінилася концепція з «АЗК з магазином» на «магазин з можливістю заправитися». А КЛО будує нові і реконструює комплекси з нахилом на преміум-обслуговування. Но разом з тим, в деяких мережах все ще ставлять прибуток вище репутації і продають некондиційне пальне, часто за дуже низькою ціною.

Вадим Кривенко.

 

АЗС (дослідження за ДСТУ 7687: 2015) Октанове число (приклад. Метод) (норматив – не менше 95 од.) Вміст сірки, (норматив не більше 10 мг / кг) Об’ємна частина ароматичних вуглеводнів (в%, не більше 35) Об’ємна частка бензолу (в%, не більше 1.0)
БРСМ-Нафта 97,2 5 22,5 0,40
KLO 97 5,2 26,5 0,52
WOG 96,5 6 18 0,54
Chipo 96,7 7 18,3 0,75
Glusco 95,5 7 26,9 0,70
ANP 96,0 6 29,3 0,77
ОККО 95,3 5,9 28,8 0,69
МОТТО 95,4 9 25,8 0,76
SunOil 95,9 8 23,6 0,59
SHELL 96,5 7 28,5 0,51
Amic 95,1 9 25,7 0,63
Avantage 93 393 24,6 15
Marshall 88 227 27,5 15,6
АЗС (дослідження по ДСТУ 7687 до: 2015) Об’ємна частина кисневмісних сполук (в%, не більше, метанол – етанол)
БРСМ-Нафта Відсут.
KLO Відсут.
WOG Відсут.
Chipo Відсут.
Glusco Відсут.
ANP Відсут.
ОККО Відсут.
МОТТО Відсут.
SunOil Відсут.
SHELL Відсут.
Amic Відсут.
Avantage 6,5 – Відсут.
Marshall Відсут.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяКомпанія Audi розповіла про характеристики гібрида Q8 TFSI e quattro
наступна статтяПатрульну поліцію можуть залучити до перевірки авто з ГБО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я