Фірма Apple придумала скло з попередженням про тріщини, яке може замінити звичайні вікна в автомобілях

0
291

У спрощеному вигляді принцип пошуку тріщини (72) полягає в послідовному пропущенні невеликого струму через сегментовані пари контактів (62) у вертикальному і горизонтальному напрямках, з вимірюванням і порівнянням провідникові.

Далеко не перший раз Apple звертається до автомобільної тематики, і мова не обов’язково про інтеграцію смартфонів або операційну систему. У розробках і патентах компанії можна зустріти незвичайні батареї або зарядки. А новітній патент розповідає про скло, яке шукає найдрібніші тріщини і попереджає водія (повідомленням на панелі, світловим або звуковим сигналом).

Хоча власний автомобільний проект Apple (кодова назва Titan) давно заморожений, інтерес до теми компанія не втрачає. Як доказ: минулого літа Apple купила каліфорнійський стартап Drive.ai.

Таке скло може бути не тільки лобовим, а й взагалі будь-яким в автомобілі. У ньому повинні міститися один або навіть кілька провідних шарів, з’єднаних цілою системою контактів з блоком управління. Оскільки майже непомітна тріщина може з часом стати великою, краще діагностувати проблему на ранній стадії. Чим і займається електроніка у винаході Apple. Ті ж шари в нормі можуть бути використані для звичайного нагріву скла взимку, причому наявність декількох контактів дозволяє варіювати нагрів по зонам. У проекті Apple йде далі, описуючи безпілотник, який (в години, коли не потрібен власнику) сам запишеться на ремонт і сам з’їздить на заміну скла. Непогане доповнення до електрокарів, які самостійно їздять заряджатися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

four × 3 =