Geely побудує 5000 станцій для швидкої заміни батарей

0

Послуга орієнтована, в першу чергу, на операторів корпоративних парків електромобілів.

Група Geely Technology, що входить в холдинг Geely, представила власну технологію швидкої заміни тягових батарей в електромобілях – E-Energee. Її готували з 2017 року, для реалізації проєкту штат відділу досліджень і розробок збільшили до тисячі з гаком людей, а в процесі зареєстрували кілька сотень патентів, у тому числі — на архітектуру для майбутніх електрокарів, спочатку адаптованих під швидкознімні блоки акумуляторів.

Строго кажучи, перша станція, що працює за технологією E-Energee, відкрилася в мегаполісі Чунцин на південному заході Китаю ще в вересні 2021 року, а до цього часу це вже мережа, що охоплює 10 провінцій, але тепер технологічний підрозділ Geely озвучило сміливий план: до 2025 року покрити такими пунктами всю країну, довівши їх загальну кількість до п’яти тисяч.

У компанії відзначили, що послуга вже користується популярністю у операторів комерційних парків, оскільки відмова від традиційної зарядки на терміналі дозволяє скоротити час простою. Заявлено, що на всю процедуру йдуть символічні 59 секунд, при цьому з автомобіля виходити не треба, реєстрація та оплата здійснюються автоматично.

Нічого принципово нового у швидкій заміні батарей в електромобілях немає: в тому ж Китаї аналогічну послугу надає, наприклад, бренд Nio. Tesla ще в 2013 році у вигляді експерименту запропонувала міняти розряджений блок акумуляторів за допомогою робота за півтори хвилини на новий, але пізніше глава компанії Ілон Маск розповідав, що особливого ентузіазму у автовласників це не викликало: більшість продовжили користуватися фірмовими «суперчарджер».

В Європі піонером подібного сервісу є Renault: компанія продавала електрокари за зниженою ціною, а батареї здавала покупцям в оренду. Пізніше той же хетчбек Zoe – одну з найпопулярніших моделей свого сегмента в ЄС – дозволили купувати цілком, разом з акумулятором, але сама ідея актуальності не втратила. Так, глава французької групи Лука де Мео недавно заявив журналістам, що ця технологія спростить заміну відслужив своє джерело живлення, який потім можна буде використовувати повторно, наприклад, в модульних «акумуляторних фермах» для зберігання енергії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяLand Rover Defender Function: на рамі від Jeep Wrangler і з мотором V8 від GM
наступна статтяОновлення принесе Ford Mustang Mach-E збільшений запас ходу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я