Great Wall вирішив стати одним з лідерів по паливним елементам

0
Технологія спирається на три ключових вузла, які китайці називають платформами (зліва-направо): воднева енергетична платформа (HE), стокова платформа (HS), платформа для зберігання водню (HP). По суті це бортовий генератор на ТЕ, сам блок паливних елементів і балони.

Публіка сперечається, що перспективніше і цікавіше в плані боротьби за екологію – гібриди, звичайні електрокари або автомобілі на водневих паливних елементах (ТЕ)

А концерн Great Wall Motor (GWM) вирішив розвивати всі три напрямки паралельно. Про інтерес до водню GWM повідомляв і раніше (він навіть входить в водневу раду). А тепер автогігант представив стратегію розвитку водневих технологій. Зокрема, вже в 2021 році повинен бути показаний і запущений на потік «перший в світі SUV на водневих паливних елементах С-класу» (мабуть, модель буде компактніше, ніж водневий паркетник Hyundai Nexo).

Концерн має намір запустити безліч проектів по всьому ланцюжку «виробництво-зберігання-транспортування-заправка-застосування водню». Виробництво передбачає електроліз за рахунок енергії з відновлюваних джерел. А застосування охоплює не тільки автомобільний транспорт, але залізничний, водний і повітряний, плюс заводи і вдома.

Розробники розповіли, що блок паливних елементів в моделях GWM буде володіти номінальною віддачею 150 кВт, піковою 160 кВт і питомо. в 4,2 кВт / л або більше. Ці числа дозволять китайським суперникам потягатися з таким технологічно просунутим автомобілем на ТЕ, як Toyota Mirai другого покоління. Балони зберігатимуть газоподібний водень під тиском 70 МПа (700 бар), як і в інших сучасних серійних моделях на паливних елементах. Оскільки ТЕ будуть імплантовані в модульну платформу Lemon, можна уявити водневі версії таких машин, як Haval F5 або Dagou. Воднева версія «візки» названа Hydrogen Lemon.

Президент дочірньої компанії GWM FTXT Energy Technology (вона і займається ТЕ) Чень Сюесун заявив:

«У наступні п’ять років компанія Great Wall зосередиться на системах ТЕ, щоб рухатися до п’яти максимумів, а саме потужності (понад 200 кВт), ефективності (більш 60% ), температурі (понад 100 ℃), довговічності (більше 20 000 годин) і високого ступеня підключення (інтелектуальне мережеве з’єднання, інтернет речей) ».

Для розробки всіх компонентів і технологій GWM приверне п’ять дослідних та інженерних центрів в чотирьох країнах. На «водень» буде додатково направлено три мільярди юанів, а виробничі потужності повинні скласти 10 000 комплектів ТЕ.

Крім водневого паркетника, в нинішньому році GWM хоче побудувати сто 49-тонних водневих вантажівок, у 2022-му уявити на зимових Олімпійських іграх в Пекіні парк водневих легковиків, до 2023 року стати лідером з випуску ТЕ в Китаї, а до 2025-го – увійти в трійку в світі. Додамо, що в Китаї даною темою цікавляться багато автовиробників. Можемо пригадати Dongfeng і GAC, а ще концерн SAIC.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяRimac Automobili відкриє центр розробок в Великобританії
наступна статтяУ Geely представили Xingyue L на платформі Volvo

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я