Hyundai і KIA заплатять штраф за несвоєчасне відкликання авто

0
256

Непродуманий виробничий процес приводив до появи металевої стружки в масляних каналах колінчастого валу, що з часом могло викликати масляне голодування мотора і його відмова. Спостерігалися випадки таких претензій по гарантії, які сам виробник називав рідкісними.

Національне управління з дорожньої безпеки США (NHTSA) повідомило, що компанії Hyundai і KIA разом повинні заплатити до $ 210 млн у вигляді штрафів та обов’язкових витрат «на заходи щодо забезпечення безпеки» (зміни в організаційній структурі, пов’язаній з якістю і безпекою продукції). Завинили вони за несвоєчасно проведену в США відзивну акцію і наданням агентству неточної інформації про відкликання. Дані штрафи – відлуння кампанії 2017 року по виправленню моторів 2.0 і 2.4 Theta II GDI.

Спочатку було оголошено про відкликання Сонат 2011 і 2012 модельних років, але поступово він розрісся до семи моделей Hyundai і KIA 2011-2014 рр. з тиражем понад 1,6 мільйона екземплярів.

Зі згаданої суми $ 140 млн (максимум) заплатить Hyundai (54 – авансовий платіж, 40 – виправлення недоліків в роботі, організаційні витрати, 46 – потенційний додатковий штраф за невиконання умов угоди). Ну а KIA треба шукати до $ 70 млн (з них безпосередньо штраф – 27). Дані суми, звичайно, не йдуть ні в яке порівняння зі штрафом у Тойоти, яка виплатить $ 1,2 млрд за педаль, що заїдала. Але цілком можна порівняти це покарання зі $ 105 млн, присуджену FCA за різні порушення в відкличні кампанії. Фольксвагеновский «дізельгейт», природно, коштував автогігантові куди великих витрат, з урахуванням штрафів і витрат на виправлення ПО або викуп машин. Однак там вже мова йшла не про своєчасність оголошення відкликання, а про саму наявність “помилки” у програмі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

eighteen + 12 =