Історія створення знаменитого Volkswagen Bus

0

Знаменитому автобуса Volkswagen з заднім розташуванням двигуна в цьому році виповнюється 70 років.

Це один з найвідоміших і універсальних автомобілів.

Його обожнювали хіпі Америки, цінували енергетичні компанії Німеччини і кур’єри Бразилії, де він проводився до 2013 року, а також любили мільйони сімей, яким потрібен просторий, практичний і недорогий автомобіль.

Альо цього автобуса могло не бути, якби не курйоз. У 1946 році Volkswagen створив маловідомий автомобіль під назвою Plattenwagen. Потрібен він був для перевезення деталей і компонентів з території заводу у Вольфсбурзі (Німеччина). Функціональність машини переважала над формами, що видно на фото. Альо все ж це була не просто моторизована платформа, що замінює вилочні навантажувачі.

В грудні 1945 року на відновленому після війни заводі почали випускати Volkswagen Beetle, завдяки чому місто ожило, а люди отримали робочі місця. Альо все ж умови праці були надзвичайно важкими через брак матеріалів і обладнання.

«Я запозичив у британській армії кілька вилкових навантажувачів з бензиновими двигунами. Але офіційні особи сказали: „Нам треба їх повернути“. Директор заводу Рудольф Брерманн буквально вибухнув: „Завод встане з-за такої дрібниці!“. Я сказав: „Не будь дурнем, ми автомобільний завод, звичайно, ми щось придумаємо“. Я взявши шасі Kübelwagen або Käfer, поклав на нього дошку, поставивши водійське сидіння над двигуном, додав рульове колесо і отримав Plattenwagen», — розповідає офіцер британської армії майор Іван Херст, який займався післявоєнним відновленням підприємства Volkswagen.

Це дійсно виявилося просто. Платформа Beetle була модульної задовго до того, як з’єднання явився сам термін. У Volkswagen не пам ” ятають, скільки примірників Plattenwagen було випущено, але їх виробництво тривало з 1946 по 1973 роки. Існувало кілька варіантів цього вантажівки на базі Beetle, у тому числі з закритою кабіною для вуличного використання.

Plattenwagen був розроблений виключно для внутрішнього використання і не призначався для доріг загального користування. І все ж попит на універсальні комерційні автомобілі в післявоєнній Європі був величезним. Бен Пон, який ставши офіційним голландським імпортером Volkswagen в 1947 році і через два роки відправив перший Beetle в США, намагався переконати Херста, що людям потрібен такий надійний і дешевий комерційний автомобіль, як Plattenwagen. Він бачив його в дії, коли відвідував Вольфсбург у 1946 році.

У квітні 1947 року Пон накидавши простий ескіз фургона на базі Жука. По суті, це була більш досконала версія Plattenwagen, яка більшою мірою відповідала потребам людей. Альо Volkswagen був зайнятий виробництвом Beetle і заводу не вистачало ні часу, ні персоналу для розробки і виробництва фургона. Тому ідея Пона вирушила в стіл.

Конструкторські роботи почалися лише через кілька років, а виробництво автобуса, відомого як Type 2, — в березні 1950 року. Загалом, кінцевий продукт дуже нагадував фургон, зображень на малюнку Пона, але він не був побудований на платформі Beetle.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяОновлений Ford GT отримає версію Heritage Edition (ВІДЕО)
наступна статтяНовий Volkswagen Golf R спійманий без камуфляжу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я