Який автомобіль найдовше випускався з програвачем аудіокасет

0
201

Сьогодні далеко не в кожному новому автомобілі можна зустріти програвач компакт-дисків, а хто нині пам’ятає про старі добрі касети? А ними перестали обладнувати авто не так вже й давно – всього якихось 10 років тому.

Аудіокасети непомітно зникли з наших автомобілів, але як давно це сталося?

Компакт-касета, або аудіокасета, до початку 2000-х років була найпоширенішим носієм інформації на магнітній стрічці. Винайшла її в 1963 році корпорація Philips. Запис в ній виробляється на магнітну стрічку шириною 3,81 міліметра – на дві (моно) або чотири (стерео) доріжки. Звичайна швидкість руху стрічки в касеті при відтворенні і записи дорівнює 4,76 см / с, у багатьох двохкасетних пристроях передбачено копіювання на швидкістю 9,53 см / с.

Загалом, ніщо не віщувало біди, але на початку XXI століття дешева і зручна касета почала витіснятися з ринку компакт-дисками – навіть незважаючи на те, що технології, що лежать в основі компакт-касети з магнітною стрічкою, з часом значно покращилися. Цілком закономірно, що і касетні програвачі поступово стали зникати як з полиць магазинів, так і з автомобілів.

Але в якому автомобілі касетний програвач протримався найдовше і коли, власне, він відправився на спокій?

Останнім в історії автомобілем, в якому можна було послухати аудіокасети, став Lexus SC 430 – японський родстер зі складним жорстким дахом. Його аудіосистема Mark Levinson з вісьмома динаміками і сабвуфером могла програвати як компакт-диски, так і старі добрі касети.

У липні 2010 року SC 430 був знятий з виробництва – і забрав з собою касетні програвачі. На той момент інших автомобілів з програвачами аудіокасет на ринку не залишилося. Lexus, до речі кажучи, сьогодні залишається одним з небагатьох виробників, хто продовжує встановлювати в свої машини програвачі компакт-дисків. Чи довго вони проживуть? Покаже час …

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

three × three =