Кому і навіщо потрібне страхування перевезень автотранспортом

Автотранспорт залишається лідером внутрішньої логістики, напевно, у всіх країнах без винятку, і страхування перевезень давно стало невід'ємною частиною цієї послуги. Давайте з'ясуємо, кому і навіщо потрібно «витрачати зайві гроші», і чим вигідна страховка

0

Автотранспорт залишається лідером внутрішньої логістики, напевно, у всіх країнах без винятку, і страхування перевезень давно стало невід’ємною частиною цієї послуги. Давайте з’ясуємо, кому і навіщо потрібно «витрачати зайві гроші», і чим вигідна страховка.

Страхування перевезень не просто плата за спокій

Загалом страховий бізнес побудований на принципі відшкодування збитків через події, що відбулися, або настання ризиків, при дотриманні певних правил і принципів. З погляду вантажоперевезень автотранспортом типові ризики очевидні, прогнозовані, тому замовник загалом розуміє, що оплачує:

  • ДТП або дорожні умови, які створили аварійну ситуацію, причому не обов’язково лише з вини третіх осіб;
  • Непередбачені поломки транспортного засобу, якщо це спричинило псування вантажу;
  • Дорожні НП, що спричинили псування чи втрату товару (провал асфальту, обвалення мосту тощо);
  • Протиправні дії злочинців (розкрадання, псування товарів тощо).

Набори ризиків та сума договору залежить від складності маршруту, додаткових умов (наприклад, доставка у непогоду або через болота обійдеться дорожче) та формальностей мінімум. Саме через невисокий рівень ризиків, особливо у перевірених перевізників з бездоганною репутацією. Для порівняння, на морському транспорті п’ять різних видів страховок, і без окремих фахівців договір укласти не вийде.

З автомобільним транспортом все простіше і деякі ризики нівелює наявність страхового договору. Наприклад, протиправних дій проти застрахованих авто в десятки разів менше, ніж проти інших. Злочинці розуміють, що шукати їх будуть і правоохоронці, і страхова компанія. Тож окрім спокою ви оплачуєте і збереження вантажу.

Без правильного комплекту документів вантаж Європа не прийме

До правил страхування належить відповідальність відправника (одержувача), тобто замовника вантажоперевезення. Вимоги адекватні і зрозумілі, щоправда, багато хто все одно намагається їх обійти:

  • Достовірна інформація про характер вантажу, умови зберігання та транспортування (впливає на збереження);
  • Надання документів, які підтверджують право власності на вантаж та його реальну вартість;
  • Інші відомості, які мають значення для доставки майна без пошкоджень.

Страховка поки що справа добровільна, але, незважаючи на це, замовники намагаються хитрувати, що часто виходить боком.

У разі перетину кордону страхування стає обов’язковим, вантаж Європа не прийме, доведеться щось оплачувати на місці та збирати договори з усього маршруту. Набагато розумніше (і дешевше) заздалегідь подбати про пошук страхової компанії, а ще краще використовувати сервіс вантажоперевізника. Фірми, які поважають себе, страхують всі товари, у тому числі при доставці в будь-яку європейську країну. І навіть у разі неприємностей ви не зазнаєте втрат, збитки будуть відшкодовані, причому досить швидко (кілька днів, а не місяців). Тому страхування вантажів потрібне, перш за все, вам для виключення ризиків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяВ Україні помітили незвичайні електрокари: скільки вони коштують
наступна статтяAudi випустить ексклюзивну версію купе TT RS

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я