Купе Aston Martin Valhalla зміниться перед запуском в серію

0
101

Суперкар з ціною менше мільйона євро (приблизно втричі дешевше Валькірії) компанія має намір побудувати в кількості 500 штук

Середньомоторний суперкар Aston Martin Valhalla в серійному вигляді британці повинні були показати в нинішньому році, а в продаж запустити у 2022-му. Але по ряду причин автомобіль затримався. Гендиректор Астона Тобіас Мерс в інтерв’ю Аутокар розповів, що Valhalla залишається в планах для запуску в другій половині 2023 року. І справа не тільки в коронавірусному 2020 му, що вплинув на графік робіт. Проєкт вирішено переглянути. Зокрема, Мерс натякнув, що Valhalla отримає іншу силову установку, ніж було задумано спочатку.

Складно сказати, що змусить Aston відмовитися від вже створеної власної бітурбошестёркі TM01 (на фото). Може бути, витрати на запуск її в серію. Мотор повинен був дебютувати на Вальхаллі.

Нагадаємо, що купе Valhalla має бути гібридом на базі нового бітурбомотор V6 3.0, розробленого в самій компанії Aston Martin. «Завдяки угоді з Mercedes-Benz, у нас є інші можливості щодо двигунів внутрішнього згоряння, але електрифікована трансмісія буде», – заявив бос. Він відмовився вдаватися в деталі, оскільки перш про зміни в проекті треба повідомити замовників (а на Вальхаллу вже збираються заявки). Проте перегляд проекту означає, що з великою ймовірністю купе отримає якийсь агрегат від Мерседеса натомість астоновского.

Одна з версій, яку обговорюють журналісти, – це адаптація до Вальхали 759-сильного мотора V6 1.6 від гібридного гіперкара Mercedes-AMG One, тобто двигуна, що є дорожньою варіацією агрегату від Формули-1.

Мерс підтвердив розробку варіації кросовера Aston Martin DBX. Такий DBX може запозичувати силову установку у ще не представлених Mersedes-AMG з індексами 63E і 73e. В обох випадках в основі – бітурбовісімка 4.0, доповнена електроприводом. Відрізнятися буде комбінована віддача системи: на 63E вона повинна перевищити 700 сил, а на 73e – понад 800 «конячок». Монстр DBX PHEV дебютує десь до 2024 року. Але перед тим у «ді-бі-ікси» з’являться дві інші варіації. Вони вийдуть на ринок в третьому кварталі 2021 року і другому кварталі 2022 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

three × 5 =