Легенда Ле-Мана Том Крістенсен: «У автоспорту є майбутнє»

0

Кандидат в заступники президента FIA по спорту поділився думками перед грудневими виборами.

Том Крістенсен — найуспішніший гонщик в історії «24 годин Ле-Мана», який вигравав добовий марафон дев’ять разів. По завершенні спортивної кар’єри він очолив комісію пілотів Міжнародної автомобільної федерації, а тепер балотується на посаду заступника президента FIA по спорту, розраховуючи змінити Грема Стокера. Останній також піде на грудневі вибори в надії піднятися до посади президента.

Це перший в історії випадок, коли спортсмен такого рівня вирішив стати одним з найвпливовіших людей в FIA. Так навіщо це «Містеру Ле-Ману»?

«Я жив автоспортом і так багато отримав від нього. Думаю, тепер прийшов час дати щось на заміну », – говорить датчанин. «Мені близька ідея, що спортом повинні керувати люди, які мають в ньому великий досвід. Мені хочеться поділитися своїми знаннями, хочеться зацікавити майбутні покоління. Я вже деякий час працюю в FIA з комісією пілотів, займаюся всім, що з цим пов’язано, і хотів би і далі брати участь в розвитку улюбленого спорту ».

Вболівальники можуть бути не дуже добре знайомі з діяльністю комісії, яку очолює Крістенсен. Проте вона має вплив на багато аспектів гонок, включаючи роботу стюардів, програми підтримки жінок в автоспорті (Women in Motorsport, Girls on Track), розслідування аварій, складання регламентів.

«У нас купа дуже хороших хлопців. Більшість брали участь в ралі, позашляхових гонках, картингу, “Формула”, гонках на витривалість — є величезний досвід. Ми не приймаємо конкретних рішень, але доводимо інформацію до Всесвітньої ради FIA, а крім того, працюємо і в інших комісіях. Наприклад, Емануеле Пірра займається питаннями кільцевих гонок, Дерек Уорік – одномісними автомобілями, а я сам входжу в комісії з перегонів на витривалість і безпеки », – говорить Том Крістенсен.

У наступні п’ять-десять років в автоспорті очікуються одні з найшвидших і масштабних змін за всю історію. Гонки будуть трансформуватися під впливом зовнішніх чинників: стрімінгових сервісів, ігор, соцмереж, стурбованості змінами клімату. Якимось змагань це піде на користь, якимось немає, і всі кандидати в керівники FIA і їх команди вважають захист спорту і шляхів його розвитку своїм пріоритетом.

«На наш погляд, головна складність полягає в тому, щоб зробити гонки відповідними концепції сталого розвитку. Також потрібно формувати новий підхід до бюджету, залучати нових фанатів і учасників, продовжувати працювати над підвищенням безпеки, зміцнювати окремі дисципліни. Доступність, стійкість і різноманітність – ключові моменти ».

Майбутнє гонок багато в чому залежить від технологій силових агрегатів. Уряду виступають за електрифікацію, автоспорт експериментує з паливом з поновлюваних джерел, вивчає можливості використання водню.

«Я відкритий для всього нового, але думаю, що всі ці технології потребують подальшого розвитку», – заявив Том Крістенсен. «Все нові молоді інженери з блискучими ідеями випускаються з університетів. Щоб і далі залишатися справжньою лабораторією, яка працює на загальне благо, ми повинні підвищувати продуктивність і забезпечувати екологічну стійкість. Автоспорт як і раніше буде приносити користь автомобільної промисловості – відділятися не можна. Разом провідні виробники і гоночні команди мають величезний потенціал. Хороший приклад – ле-мановскіх програма Mission H24 ».

Недавній глобальний опитування показало, що 61% вболівальників «Формули-1» у віці від 16 до 24 років вважають себе геймерами. Так наскільки важливі гри – і для розвитку автоспорту, і як самостійний вид змагань?

«Це нова реальність. Кіберспорт стає все краще », – говорить Том Крістенсен. «У період пандемії, особливо в минулому році, було багато подій, в яких реальні пілоти змагалися з геймерами, і ті показали себе неймовірно швидкими та ефективними. Зараз народжується щось нове, і FIA це підтримує. Ми створили нову комісію під керівництвом Анни Норквіст зі Швеції, а зовсім недавно опублікували глобальний рейтинг киберспортсменов. Сподіваюся, федерація зможе посприяти подальшому розвитку сімрейсінга ».

Незважаючи на всі труднощі, Том Крістенсен дивиться в майбутнє автоспорту з оптимізмом. «Гонки завжди були об’єктом пристрасті і величезного інтересу. Це спільна заслуга команд, організаторів змагань, виробників і уболівальників. Також важливий спосіб взаємодії і просування спорту: світ змінюється стрімко, змінюються засоби масової інформації. Подивіться, наскільки великий вплив зробили серіал Netflix “Formula 1. Драйв виживання” або фільм “Ford проти Ferrari” – це хороші приклади. Автоспорт як і раніше дуже успішний, прибутковий, і буде залишатися таким ще довгий час ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяSubaru показала неактуальний тизер Solterra
наступна статтяRivian пообіцяв випускати по мільйону електромобілів на рік

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я