Mazda показала кілька перспективних силових агрегатів

0
240

Зліва направо: рядна бензинова турбошестірка, чотирициліндровий атмосферник з гібридною системою що заряджається від мережі і рядний шестициліндровий турбодизель. Всі призначені для поздовжнього компонування.

В опублікованих Маздою документі «Фінансових результати за другий квартал фінансового року, що закінчується в березні 2021 г.» є розділ «Огляд середньострокового плану розвитку». А в ньому знайшлися фотографії та опис перспективних силових установок, які будуть впроваджені протягом декількох наступних років. Серед них вперше показана нова рядна бензинова «шістка» для поздовжньої архітектури, яку інсайдери пророкують Мазді 6 четвертого покоління і «третьої» Мазді CX-5. І хоча компанія видає не так багато інформації, документ дозволяє зробити кілька висновків.

Це, судячи з усього, гібрид послідовного типу. Mazda називає дану схему «мультиелектричною технологією з використанням роторного двигуна». Ми знаємо, що мотор Ванкеля японці хочуть повернути як «розширювач дальності» електрокара, причому ротор може розташовуватися горизонтально або вертикально з поперечної компонуванням, як на цьому знімку.

Рядний шестициліндровий двигун для моделей з поздовжнім компонуванням (на такий перейде Mazda 6) буде не один, але в трьох видах – бензиновий, дизельний і з технологією Skyactiv-X (запалювання від стиску з контролем за рахунок свічок). Така «шістка» може поєднуватися з заднім або повним приводом. Версії для повного приводу, до речі, представлені на фото під заголовком (два крайніх мотора). Зверніть увагу на фланці для приводу передній осі, що видніються під блоком циліндрів. Їх розташування заодно говорить нам, що велика частина «шістки» знаходиться в межах колісної бази (маховики у «шісток на фото – ліворуч).

Судячи з «поздовжньої четвірки» (під заголовком в центрі), гібридом виявиться родстер MX-5 в п’ятому поколінні. Електромотор – між ДВС і трансмісією (дивіться на помаранчевий кабель). А тут показана електронна архітектура. Червоним – батарея і лінії живлення, синім – блоки управління і сигнальні кабелі, фіолетовим – шина CAN, зеленим – сенсори і актуатори.

У планах також вказані помірні 48-вольт гібриди, машини з зарядкою від мережі і електрична платформа для електрокарів нового покоління. Ці та інші продукти (в області підключення та інформаційних технологій, систем безпеки) за первісним планом повинні були з’явитися не пізніше фінансового року, що завершується в березні 2025 го. Але через пандемію японці зрушили графік на рік. Таким чином, поступове розгортання представлених вище систем і агрегатів ми побачимо починаючи з 2022 і до весни 2026-го.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ten − four =