Національна велосипедна стратегія покликана підвищити безпеку руху та популяризувати велотранспорт в Україні

0
136

Міністерство інфраструктури спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), Посольством Королівства Нідерландів в Україні, Програмою розвитку ООН в Україні та Фондом ім. Г. Бьолля, Бюро Київ-Україна розпочинають процес розробки Національної велосипедної стратегії. У першу чергу, вона покликана підвищити безпеку руху на дорогах, зокрема для пішоходів і велосипедистів, та загалом популяризувати цей вид транспорту в Україні.

На цьому наголосила заступниця Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталія Форсюк під час пресконференції «Стартова зустріч: розробка Національної велосипедної стратегії» 15 грудня.

Участь у заході також взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Йоханнес де Мол, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук, голова U-Cycle Богдан Лепявко, в.о. керівника напрямку енергетики та охорони довкілля Програми розвитку ООН в Україні Андреас Бірман, інші фахівці галузі, представники громадськості та ЗМІ.

«Нульові викиди від транспорту – основна амбітна мета України та всієї Європи. Тому спільно з нашими партнерами ми розпочинаємо процес розробки Національної велосипедної стратегії в Україні. Популяризація велосипедного руху також набуває додаткової важливості в умовах пандемії, адже дає змогу безконтактно індивідуально пересуватись. Під час карантину в березні 2020-го спостерігалося значне збільшення використання велосипедів і електросамокатів українцями. Ми маємо розробити окремий національний документ, який, у першу чергу, дозволить підвищити рівень безпеки на дорогах для пішоходів та велосипедистів, створити національну мережу веломаршрутів та відповідну інфраструктуру для цього і загалом популяризувати цей вид транспорту в Україні», – зазначила Наталія Форсюк.

Це, у свою чергу, сприятиме збільшенню інвестицій у будівництво велоінфраструктури та розвитку велотуристичного потенціалу України.

За словами заступниці Міністра, розробка Національної велосипедної стратегії є також одним із важливих кроків реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року, яка наразі активно впроваджується Мінінфраструктури на чолі з Міністром Владиславом Криклієм.

Під час пресконференції було презентовано дослідження на тему: «Потреба у розвитку велотранспорту та перешкоди до її реалізації у містах і регіонах України», проведене Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна та U-Cycle, а також огляд загальної ситуації щодо розвитку велоінфраструктури в українських громадах, що провела U-Cycle спільно з Українською велосипедною мережею у межах підготовчого етапу розробки Національної велосипедної стратегії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

12 + eight =