Проект JLR Tucana від концерну Jaguar Land Rover допоможе зробити автомобілі економнішими

0
91
JLR Tucana

Заміна в серійних авто сталі і алюмінію композитами, за оцінкою JLR, здатна підвищити жорсткість кузова на 30% при одночасному скороченні його маси на 35 кг. Менше маса – менше витрата енергії

Або зменшена таким способом вага можна направити на додаткову кількість літієво-іонних осередків.

Концерн Jaguar Land Rover запустив чотирирічну програму Tucana, покликану знизити викиди забруднюючих речовин автотранспортом за рахунок прискорення переходу на електротягу і зниження маси автомобілів шляхом впровадження перспективних композиційних матеріалів. Дослідження за проектом, крім JLR, будуть вести його партнери: Warwick Manufacturing Group (WMG), Expert Tooling & Automation, Broetje-Automation UK, Toray International UK, CCP Gransden і Центр моделювання і симуляції (CFMS). Серед інвесторів – Центр передових систем приводу (Advanced Propulsion Centre UK), що де-факто означає уряд Сполученого Королівства.

Як видно з ескізів JLR, в основі кузова пропонується застосовувати як склопластик, так і вуглепластик. Перший для масової автоіндустрії нетиповий, хоча дрібносерійних проектів зі скловолокном було багато. Другий частіше використовується в суперкарі і рідше як додатковий компонент в силовій структурі деяких преміальних моделей.

Застосування вуглепластику в автомобілях, в тому числі для силової структури, заманливо і не нове. Тільки велика проблема – по-справжньому масове виробництво і ціна. Важливо і оптимальне швидке проектування таких кузовів, і освоєння, в чому, на думку JLR, допоможуть цифрова інженерія та цифрові технології на виробництві. Не випадково над подібними речами не один рік працюють різні компанії – від крихітної Gordon Murray Design до гігантського Форда. Автогігант заявив, що до 2022 року побудує цілий парк тестових прототипів Tucana. Впровадження нових композитів в серійних машинах дозволить скоротити викиди вуглекислого газу на 4,5 млн т в період з 2023 по 2032 рік.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

ten − 1 =