Спорткар Abarth 1000 SP відродився в сучасній інтерпретації

0

У 1966 році компанії Alfa Romeo і Abarth створили гоночний спайдер Abarth 1000 SP (Sport Prototipo). Автомобіль, розроблений під керівництвом інженера Маріо Колуччі, використовував компоненти від Фіата 600, упаковані в пластиковий кузов на трубчастої сталевої рами з підвісками на поперечних важелях

Карбюраторна «четвірка» 1.0 розвивала 105 сил. Хороша аеродинаміка і вага всього в 480 кг творили чудеса. На машині були виграні декілька гонок в Європі. Нині в честь 55-річчя тієї моделі Centro Stile Fiat і Abarth створили в єдиному екземплярі новий Abarth 1000 SP, що наслідує прообраз в зовнішності і концепції легкої відкритої машини.

Півстоліття тому спайдер SP не тільки з’явився в декількох примірниках для гонок, але заради омологації в «Групі 6» були побудовані 50 дорожніх зразків. Спадкоємець залишиться в єдиному екземплярі.

Оптика нової машини, повітрозабірники, скління, вихлопні патрубки, рельєф бортів – схожі на деталі попередника

Рядна «четвірка» історичної моделі володіла двома розподільними колінвалами в головці блоку і двома карбюраторами Weber 40 DCOE. Доповнювала її п’ятиступінчаста «механіка». Серед заслуг моделі: перемога в класі і третє місце в загальному заліку на «500 км Нюрбургрінга» 1966 року, перемоги в класі в підйомах на Аоста Пила і на Стеллавена-Боскокьесануова (1966 і 1968), перше місце на «1000 км Монці» в 1968-му.

На відміну від моделі 1966 року народження, сучасна інтерпретація спайдера використовує вуглепластиковий монокок в центрі і алюмінієву передню структуру. Передня підвіска зроблена на трикутних поперечних важелях, а ззаду застосовані Макферсон. Позаду кокпіта розташувалася турбочетвірка 1.7, що видає 240 «конячок».

Abarth 1000 SP 2021 року вийшов явно більший за свій прообраз (а у того довжина, ширина, висота і база дорівнювали 3445, 1605, 930 і 2200 мм). Якщо судити по Альфі 4С, спадкоємець налічує близько чотирьох метрів в довжину при колісній базі 2380 мм.

Всі ці технічні деталі разом опосередковано вказують на близьку спорідненість нового спайдера 1000 SP з родстером Alfa Romeo 4C, який явно поділився з унікальною машиною своєю основою. Але безпосередньо італійці про це запозичення не говорять. Сучасний Abarth 1000 SP візьме участь у низці заходів, присвячених автомобільної класиці.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяСистема автоматичного габаритно-вагового контролю готова до експлуатації
наступна статтяВ США у штаті Невада порахували: перехід на електричний транспорт – це десятки мільярдів доларів, які можна зекономити до 2050 року

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я