Способи діагностики поломок авто

0

Будь-який автомобіль перед тим, як потрапити в ремонт, проходить діагностику, інакше механіки просто не зможуть розібратися, що саме в ньому зламалося. Водіям у цьому відношенні не завжди можна довіряти, бо більшість із них знає про влаштування машини вкрай мало. Вони, як правило, говорять про поломки виключно навмання, а отже ремонт не проведеш.

Особливо актуальна діагностика при купівлі б/у автомобіля, тому що деякі несправності не можна побачити, особливо якщо вони знаходяться в якійсь конкретній системі.

Звичайно, проводити самостійну діагностику можна (за умови, що вона не вимагає спеціалізованого обладнання), але тільки тоді, коли водій хоч трохи знається на власній машині. Можна, звичайно, користуватися різними майстер-класами, але надійність їх передбачити не можна, тобто водій може знайти поломку (полагодити її), а може зробити гірше.

Види діагностики, яку людина може провести сама.

Візуальна. Така діагностика має на увазі не лише пошук якихось конкретних деформацій, а й точне знання саме цього двигуна. Це стосується як загального зовнішнього вигляду, і розташування окремих деталей. Саме тому візуальна діагностика механіками проводиться в першу чергу, хоча багато залежить від конкретної поломки.

Акустична. Нерідко при поломках звичний звук роботи тієї чи іншої системи або елемента змінюється, а кожна поломка має власний звук та його тональність, через що механік, що знає свою справу, може попередньо визначити проблему. Якщо він справді досвідчений, то вона з великою ймовірністю підтвердиться згодом, хоча, звичайно, це не скасовує необхідності розбирати все та оглядати постраждале місце візуально, як ремонтувати його.

Комп’ютерна. Ця діагностика актуальна для сучасних автомобілів, оскільки багато елементів контролюються спеціальними електронними блоками.
Звичайно, для її проведення будуть потрібні спеціальні програми та елементи підключення, але все це легко можна придбати в автомагазинах. Залишиться лише розібратися, як користуватись конкретною програмою.

Звичайно, для якісної діагностики знадобиться певне обладнання, але його знову-таки можна придбати. Це має сенс за умови, що водій дійсно розуміється на тому, куди лізе, і часто ним користуватиметься, бо інакше покупка буде недоцільною.

Для перевірки деяких елементів необхідно складне спеціальне обладнання, тому займатися їх діагностикою самостійно водіям вкрай не рекомендується, якщо вони не хочуть погіршити проблему.

Якщо перевірка не дає точного результату, підозрілий елемент рекомендується розібрати і перевірити, щоб повторно не повертатися до нього пізніше. Це, звичайно, займе час, але, з іншого боку, водій зможе впоратися сам. Якщо витрачати час немає бажання, то потрібно прямо вирушати в автосервіс (можна спробувати взяти майстер-клас у механіка на майбутнє).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяРестайлінговий Jeep Renegade виходить на ринок
наступна статтяFerrari Purosangue: все, що ми знаємо про перший кросовер

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я