У 2020 році у світі виготовлено на 16% менше автомобілів, ніж за попередній рік

0
Volvo XC40 Recharge - стартували продажі в Україні
Volvo XC40 Recharge - стартували продажі в Україні

Після похмурого 2019 року, коли вже відбулося помітне зниження майже на 5% у світовому автовиробництві (до менш ніж 92,2 млн. автомобілів, вантажівок та автобусів) і яке завершило 10 років зростання, світова автопромисловість зіткнулася з новим, безпрецедентним викликом у 2020 році через пандемію COVID

З зупинками значної частини автомобільної промисловості та її багатьох постачальників по всьому світу протягом декількох тижнів, 2020 рік ознаменувався «найгіршою кризою, яка  коли-небудь мала вплив на автомобільну промисловість, ключовий сектор світової економіки», заявив президент OICA, пан ФУ Бінгфен .

Зібрані дані свідчать про зниження виробництва на 2020 рік на 16% до менш ніж 78 мільйонів автомобілів, що еквівалентно рівням продажів у 2010 році. Як зазначив пан Фу, “результати 2020 року знищують усі темпи зростання, зроблені за останні 10 років”.

В цілому по Європі спостерігалося падіння в середньому понад 21%. У всіх основних країнах-виробниках різко знизились, коливаючись від 11% до майже 40%. Європа становила майже 22% частки світового виробництва.

В США виробництво в 2020 році 15,7 млн. одиниць та становило 20% частки світового виробництва. У регіоні NAFTA виробництво скоротилося більш ніж на 20%, а виробництво в США скоротилося на 19%. У Південній Америці виробництво впало більш ніж на 30%, а в Бразилії – ​​майже на 32%.

Ринок африканського континенту також різко скоротився – більш ніж на 35%

Тим часом Азія протистояла досить добре – ринок зменшившився лише на 10%. Зокрема, Китай, який сильно постраждав у перші місяці 2020 року, дуже швидко відновився; загалом, скорочення виробництва у Китаї було обмежено лише 2%. Азія залишається на сьогоднішній день найбільшим виробничим регіоном у світі, з 57% часткою світового виробництва.

OICA також складає показники продажів / реєстрацій у своїх країнах-членах. Тенденція продажів 2020 року демонструє подібне падіння, проте обмежена приблизно 12%. Президент Фу із задоволенням зазначив, що “останні кілька місяців 2020 року в усьому світі показали поступове відновлення до рівня 2019 року, таким чином, що кінцеві результати явно кращі за спочатку очікуване зниження на 20% і більше”. Однак існують помітні відмінності: різке падіння перевищує 20% або навіть 30% на більшості основних ринків, за винятком Китаю (-2%) та Південної Кореї, які зросли на 6%; також турецький ринок працював надзвичайно добре після 2 років дуже сильного падіння у 2018 та 2019 роках :

виробництво автотранспорту у 2020 році. Світлина - Федерація роботодавців автомобільної галузі
виробництво автотранспорту у 2020 році. Світлина – Федерація роботодавців автомобільної галузі

Пан Фу дійшов висновку, що „очікується, що попит на мобільність людей та товарів залишатиметься високим. Але однаково очевидно, що попит на мобільність не такий, як у минулому: автомобільна промисловість одночасно стикається з багатьма проблемами, крім необхідності економічного відновлення, таких як чистіші продукти та їх виробництво, безпечніші транспортні засоби , підключення, автоматизація, … Виробники транспортних засобів та їх великі мережі постачальників приймають усі ці виклики і надалі формуватимуть майбутнє чистої та стійкої мобільності ”

Примітка: На 2020 рік не всі дані про вантажівки доступні через законодавчі обмеження в деяких регіонах, хоча ця інформація суттєво не змінить загальних тенденцій

 

Про OICA:

Всесвітня асоціація OICA була заснована в 1919 році і збирає 36 національних торгових асоціацій по всьому світу, включаючи всі великі країни-виробники автомобілів у Європі, Америці та Азії. OICA – єдина неурядова організація виробників автомобілів і вантажівок, акредитована при ООН, і представляє технічні інтереси в міжнародних установах та організаціях.

Діяльність OICA сприяє світовому розповсюдженню технологій, досвіду та ноу-хау на користь усіх країн. Країни-члени прагнуть покращити безпеку дорожнього руху та охорону навколишнього середовища, і вони активно сприяють глобальній гармонізації технічних регламентів та стандартів. OICA також збирає та публікує міжнародну статистику та координує річний календар автосалонів у всьому світі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяЗа користування авто теж потрібно платити – як оподатковують транспортні засоби у світі
наступна статтяКомпанія VW найближчим часом розпочне випробування парку самохідних мікроавтобусів ID Buzz, обладнаних Argo AI

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я