Українські військові використовують електробайки на фронті: вони дуже тихі та мобільні

0

На думку українських військових, на відміну від автомобілів, які можуть нести більше корисного навантаження, електробайки цінні своєю «безшумністю та мобільністю». «Вони роблять мобільність та тишу перевагою над ворогом.

Як то кажуть, тихо прийшов – тихо пішов», – розповідає боєць.

Електробайки, являють собою щось середнє між велосипедом та мотоциклом – ідеальний транспорт, щоб непомітно переміщатися районом бойових дій.

Електрробайки використовуються в різних підрозділах ЗСУ. Користувачами безшумного транспорту стають пілоти БПЛА та дронів. «Завдяки електробайкам ми можемо мобільно, тихо, приховано приїхати на позицію, сховати байк, відпрацювати. До живлення в байку підключаємо Starlink замість того, щоб тягнути багато сумок із зарядними станціями. Швидко та тихо, що можна придумати найкраще для пілотів», – розповів один із пілотів.

Пілоти БПЛА та FPV-дронів цінують електробайки не тільки тому, що вони не створюють шуму, а й тому, що не залишають тепловізійний слід. «Електробайк чудове рішення для місцевості, де не проїде машина, щоб не йти довго пішки до пункту призначення. Електробайки оснащені додатковим джерелом живлення і мають потужний запас ходу», – додав пілот.

Також електробайки використовують військовослужбовці гранатометних груп, які працюють із ручними протитанковими гранатометами, як NLAW, і автоматичними гранатометами (АГС). Вони модернізують електробайки, додають до них причіп, тягових зусиль байка вистачає. «Можна той же АГС тягнути – швидко та мобільно пересуватися. Під’їхати на позицію, розкластися, відпрацювати і виїхати».

Активно використовують електробайки та аеророзвідники. «Найчастіше застосовуємо для оперативного переміщення між позиціями на лінії фронту та пунктами постійної дислокації. Особливо це потрібно, коли відбуваються позаштатні ситуації та треба щось підвезти. Зазвичай це пошкоджена техніка, наприклад дрони, рації, старлінк та інше. Також використовуємо для розвідки нових позицій за необхідності переміщення. Доводилося за допомогою байка шукати втрачені дрони на полях», – розповідає військовий.

Хоч би які завдання виконували електробайки на фронті, військові підкреслюють їхню безшумність і мобільність, що досягаються завдяки технічним характеристикам транспорту. Зокрема електробайки розвивають швидкість до 80 км/год, можуть проїхати на одному заряді до 180 км і нести на собі до 150 кг корисного навантаження. Електродвигун заряджається досить швидко – до 80% за 3 години.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяСтрайк польських перевізників з перекриттям кордону: коли він розпочнеться
наступна статтяКитайська компанія показала новий концепт шестиколісного гібридно-електричного позашляховика з літальним апаратом. Фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я