Уряд убезпечив аграріїв від штрафів щодо переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки

0

З початком сезону проведення польових робіт у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляють і ще раз нагадують аграріям,  що Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 №196 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» скасовано необхідність отримання дозволу для переміщення дорогами великогабаритної сільськогосподарської техніки. Тепер аграріям не потрібно отримувати дозвіл на переміщення сільськогосподарської техніки шириною до 3,75 метрів.

Відповідно до цієї Постанови:

– у Правила дорожнього руху вводиться термін «сільськогосподарська техніка»;

– для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, збільшено габаритну ширину з 2,6 м до 3,75 м;

– визначаються додаткові умови руху сільськогосподарської техніки з габаритною шириною, яка перевищує габарити 2,6 м, а саме:

  • обладнання техніки знаком «Розпізнавальний знак транспортного засобу»;
  • супровід сільськогосподарської техніки автомобілем прикриття з проблисковими маячками та додатковими знаками;
  • встановлення габаритних вогнів по ширині сільськогосподарської техніки зліва та справа;
  • забороняється рух сільськогосподарської техніки в колоніта в умовах недостатньої видимості.

«Відміна отримання дозволів на переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки для аграріїв є вагомою складовою при проведенні польових робіт у стислі терміни погожих днів. Адже сільськогосподарське виробництво – це «фабрика під відкритим небом», і часто зі змінами погодних умов аграрії не завжди могли чітко спланувати час і маршрути переміщення їх техніки. Змінити умови природного середовища ми не можемо, проте ми можемо організовано і злагоджено провести польові роботи в оптимальні терміни – посіяти, обробити, зібрати, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію сільськогосподарських культур. Дотепер отримання відповідних дозволів потребувало приблизно щонайменше шість днів до початку руху техніки із зазначення маршруту і дати переміщення техніки. Тепер не треба чекати на отримання дозволів на кожний окремий виїзд по кожній одиниці техніки, а проведення сезону польових робіт зі значним спрощенням тільки на користь сільгосптоваровиробникам», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяУ березні 2021 українці придбали на 45% нових автомобілів більше торішнього показника
наступна статтяToyota готує до дебюту кросовер, суперниками якого стануть Volkswagen ID.4 і Nissan Ariya. Відео

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я