В Китаї продемонстурвали технології зарядки електромобілів на основі графену – це зрівняє час заправки з авто на ДВЗ

0

Китайський виробник електромобілів GAC Aion продемонстрував свої нові технології зарядки на основі графену – і вони стверджують, що швидкість зарядки вже близька до звичайної заправці бензином

Заявлено дві швидкості (або потужності) 3C і 6C, продемонстровані на виставці Technology Day. Стверджується, що електромобіль Aion V від GAC Aion може заряджатися з блискавичною швидкістю без деградації акумулятора.

Aion – це суббренд групи Guangzhou Automobile Corporation (GAC), орієнтований на електромобілі. Компанія вже випустила чотири електромобіля, в тому числі GAC Aion S, про який вони говорили, що він «перевершить» Tesla. Поки з продажів цього не видно.

Тим часом GAC Aion почав 2021 рік, оголосивши про своє прийдешнє SUV Aion V з графеновой батареєю, що обіцяє забезпечити супершвидку швидкість зарядки і запас ходу 1000 км. Деякі експерти ж назвали заяву GAC Aion блефом, враховуючи, що вважається, що до масштабованих графенових батарей ще залишилося кілька років роботи. Проте, Aion заявила, що розробила систему графенових батарей, яка дебютує в Aion V вже цієї осені. Проблема графена в тому, що до недавнього часу його вартість складала кілька сотень доларів за грам. У липні ж виробник електромобілів продемонстрував свою технологію виробництва 3DG (тривимірного графена), яка знижує витрати в десять разів.

Як повідомляє CnEVPost, GAC Aion продемонстрував можливості зарядки своєї графеновой батареї під час Дня технологій 27 липня. Дві версії зарядки мають швидкість 3C і 6C. Мабуть, тут мається на увазі так званий C-rate – швидкість зарядки осередків. 1C – означає, що осередок може бути заряджена за годину. 3C – за 20 хв, і так далі.

На даний момент, в сучасних електричках C-rate зазвичай десь в районі 1-2, Ioniq 5 досягає майже 3, а деякі Тесли навіть вище:

Причому, як видно з графіка, електромобілі досягають 3С тільки на короткий час. В результаті, Ioniq 5, наприклад, заряджається до 80% за 18 хв, що в даний момент найкращий результат серед усіх електричок. Він як раз досягнутий бо Іонік здатний тримати високий C-rate довше ніж Тесли.

Ну так от, китайці з GAC стверджують, що нова технологія може досягти стабільних 6C. Якщо це так – то це фантастика!

За їхніми твердженнями, швидка зарядка 3C GAC Aion дозволяє електромобілям заряджатися від 0 до 80% за 16 хвилин і від 30 до 80% за 10 хвилин (більш типовий режим при далеких поїздах: ви не чекаєте, коли батарея на нулі). Тим часом, в режимі 6C час зарядки зменшується до восьми хвилин при 0-80% відсотків і всього за п’ять хвилин для зарядки від 30 до 80%.

Ще одна проблема сучасних електричок – при високих рівнях заряду, зарядний струм сильно падає, тому що батарея починає перегріватися. Зарядна потужність у Тесли на максимумі при порожній батареї десь під 250 кВт, але до 80% вона сильно падає, до 50-70 кВт-ам.

У GAC Aion це не так. Під час недавньої демонстрації зарядний пристрій показав зарядну потужність 481 кВт, в той час як акумулятор був в цей момент заряджений на 80%. Коли напруга зарядки досягло 855,6 В, зарядний струм склав 562,8 А, що зробило можливим зарядку до 35,1 кВтг всього за 4 хвилини. GAC Aion стверджує, що такі високі показники заряду не призводять до деградації і що навіть якщо зарядка 6C використовується круглий рік при температурі 20 градусів, батарея повинна бути в змозі прожити до 1 000 000 км.

Ще одна проблемка тут, якщо вони все ж досягли таких швидкостей, де взяти зарядки для них? Тому що ми говоримо тут про 500 кВт, в той час як максимальна потужність зарядок зараз – 350 кВт. Тому GAC також заявляє, що вже в цьому році побудує перші 100 зарядних станцій з надвисокою швидкістю зарядки.

Aion V вийде у вересні цього року в двох версіях – версіях 3C і 6C з запасом ходу 500 і 1000 км відповідно.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПродажі нової електрички Mercedes Benz EQS розпочнуться 17-го вересня – в компанії повідомили ціни та характеристики
наступна статтяВ Норвегії згоріла Tesla – автовласник поперджував компанію про помилки, які показував автомобіль

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я