В Норвегії пасажири автомобіля сіли за грати за те, що не повідомили про нетверезого водія

0

В Норвегії трьох чоловіків посадили до в’язниці за те, що вони п’яними їхали. Одного за те, що був за рулем, а інших пасажирів за те, що не повідомили про нетверезого водія

Шість років тому в Норвегії було введено кримінальне покарання не тільки для тих, хто за кермом, але і для тих хто просто про це знає і нічого не робить, щоб цьому запобігти. Троє п’яних чоловіків їхали між Крагеро, Бе і Сельордом в Телемарк. Годин шість вони так їхали без пригод (нікого не вбили і не розчавили), але в кінці кінців нарвалися на поліцію. У двох пасажирів був рівень алкоголю в крові 1,8 і 2,0 проміле, а у водія 1,44.

Для інформації: 2,0 проміле це багато, означає що ви сильно п’яні. Людина втрачає здатність до розуміння, у неї слабшає здатність до відчуття і вона навіть може втратити свідомість.

Правда той що керував був в більш кращому стані, але свідки описали його водіння як небезпечне і що авто було близьке до зіткнення.

Водій і один пасажир визнали, що керували автомобілем в нетверезому вигляді, і були засуджені до позбавлення волі, великого штрафу кожен і позбавлення водійських прав на 2,5 і 2 роки відповідно. Інший пасажир, 20-річний чоловік, який сидів на задньому сидінні, не погодився з обвинуваченням і в суді першої інстанції був виправданий. Але в апеляційному суді він був засуджений до 24 днів тюремного ув’язнення і штрафу в розмірі 22 000 крон за те, що називається «психологічною співучастю в водінні у нетверезому вигляді». Його також позбавили прав на два роки.

Раніше алкоголь був дуже серйозною проблемою в Норвегії

Через це навіть сухий закон вводили, і в даний час алкоголь сильніше 4,7% продається в роздробі тільки через винну монополію. Ще на початку минулого століття працівникам на фабриках зарплату на руки не видавали, за нею дружини приходили, щоб чоловіки-алкоголіки все не пропили за день.

На сьогоднішній день споживання алкоголю в Норвегії досить низьке, особливо в порівнянні з іншими європейськими країнами. Ось дані ВООЗ по європейських країнах на 2020 рік (спасибі cgbpol):

Ехали пьяный, бухой и поддатый, а тут их мент останавливает...

На перших місцях Східна Європа. Норвегія стоїть в самому кінці списку.

А ось тут дані за 2013 рік, де можна бачити і розбивку по типу алкоголю. Синім – пиво, червоним – вино, зеленим – міцні напої (горілка і т д), фіолетовим – “інше”.

Ехали пьяный, бухой и поддатый, а тут их мент останавливает...

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяSubaru Levorg названий найбезпечнішим японським автомобілем
наступна статтяSEAT представив свій перший електромобіль, платформою для якого став VW ID.3

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я