В Україні змінили порядок техогляду авто: нововведення

0

В Україні триває реформа, яка має на меті впорядкувати сферу автомобільного транспорту – як приватного, так і комерційного. Так на черговому засіданні Кабінет міністрів України ухвалив зміни до порядку проходження технічного огляду автотранспорту. Зміни мають зробити процес більш прозорим.

Суть оновлень розкрило на своєму сайті Міністерство внутрішніх справ, яке відповідає за цю сферу. Всі зміни зафіксовані у постанові Уряду “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 і від 31 травня 2012 р. № 512”. Сам процес проходження ТО не змінився, але чиновники внесли декілька нововведень, щоби підвищити якість техогляду та унеможливити ряд зловживань.

Згідно з документом, в Україні запроваджується електронна форма протоколу перевірки. Тобто тепер мати паперову копію документу буде не обов’язково. Всі електронні документи будуть зберігатись у Державному реєстрі. А за потреби власник автотранспорту зможе отримати і сам папір. Але надрукувати її можна буде тільки на спеціальному бланку, вартість якого повинен буде сплатити сплачує суб’єкт господарювання. Таким чином у МВС будуть боротись зі спробами підробляти протоколи техогляду, що зараз є поширеною проблемою.

Також в Україні запроваджують відеофіксацію процесу обовʼязкового технічного контролю транспортних засобів. Це означає, що процес техогляду буде повністю фіксуватись на відео, а не тільки на фото, як зараз. Обов’язок зберігати ці відеоматеріали покладуть на організацію, яка проводить ТО. Матеріали при цьому будуть доступні через посилання у загальнодержавній базі даних. А органи державної влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зможуть отримати доступ до них за умови відповідного звернення.

Мета цього нововведення – унеможливити проведення фіктивних перевірок технічного стану автотранспорту. У МВС сподіваються, що це суттєво вплине на посилення безпеки дорожнього руху. Зокрема, це має зробити більш надійними маршрутки, автомобілі таксі та вантажний автотранспорт , яким доведеться проходити повноцінне ТО.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/v-ukraini-zminili-poryadok-tehoglyadu-avto-novovvedennya.htm

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяКитай став найбільшим експортером автомобілів у світі
наступна статтяЯк грати в комп’ютерні ігри у новому BMW i5

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я