Відкрито шлях до автоматичного накладання штрафів за порушення габаритно-вагових норм

0

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3742, згідно з яким вносяться зміни до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Тепер дані з майданчиків Зважування-в-русі (WIM-комплексів), які встановлені на відремонтованих дорогах, стануть підставою для накладання штрафів на перевізників, що порушують габаритно-ваговий контроль.

Автоматизація збору даних мінімізує корупційні ризики та усуває вибіркове зважування транспортних засобів – підставою для накладання штрафів, знову ж таки стануть дані, зафіксовані за допомогою засобів фото і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі.

Інспектори Укртрансбезпеки отримають право у судовому порядку стягувати плату за проїзд транспортних засобів, вага або габарити яких перевищують нормативні.

Підвищується відповідальність перевізників за перевищення габаритно-вагових норм.

За останні півтора року на дорогах загальнонаціонального значення встановлено 68 майданчиків системи Weigh-in-motion, які в автоматичному режимі фіксують дані про габарити, навантаження на вісь у трьох точках, а також номерний знак перевізника. Датчики вмонтовані в асфальтне покриття і розташовані таким чином, що об’їхати їх неможливо.

Ухвалений закон про автоматизацію штрафів дає старт масштабній реформі всієї системи транспортної безпеки. Вона передбачає перегляд концепції принципів самої системи безпеки на дорогах, а також низку кадрових рішень. На виході ми маємо отримати ефективний інструмент боротьби з перевантаженнями, а не імітацію процесу.

Також окремо хочу подякувати народним депутатам і профільному комітету. Ми з вами разом розпочали цей шлях і я радий, що нарешті є конкретний результат”, – прокоментував ухвалення закону Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяКомпанія VW найближчим часом розпочне випробування парку самохідних мікроавтобусів ID Buzz, обладнаних Argo AI
наступна статтяКомпанія Renault створила фірму HYVIA для випуску водневих електромобілів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я