Відкрито шлях до автоматичного накладання штрафів за порушення габаритно-вагових норм

0

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3742, згідно з яким вносяться зміни до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Тепер дані з майданчиків Зважування-в-русі (WIM-комплексів), які встановлені на відремонтованих дорогах, стануть підставою для накладання штрафів на перевізників, що порушують габаритно-ваговий контроль.

Автоматизація збору даних мінімізує корупційні ризики та усуває вибіркове зважування транспортних засобів – підставою для накладання штрафів, знову ж таки стануть дані, зафіксовані за допомогою засобів фото і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі.

Інспектори Укртрансбезпеки отримають право у судовому порядку стягувати плату за проїзд транспортних засобів, вага або габарити яких перевищують нормативні.

Підвищується відповідальність перевізників за перевищення габаритно-вагових норм.

За останні півтора року на дорогах загальнонаціонального значення встановлено 68 майданчиків системи Weigh-in-motion, які в автоматичному режимі фіксують дані про габарити, навантаження на вісь у трьох точках, а також номерний знак перевізника. Датчики вмонтовані в асфальтне покриття і розташовані таким чином, що об’їхати їх неможливо.

Ухвалений закон про автоматизацію штрафів дає старт масштабній реформі всієї системи транспортної безпеки. Вона передбачає перегляд концепції принципів самої системи безпеки на дорогах, а також низку кадрових рішень. На виході ми маємо отримати ефективний інструмент боротьби з перевантаженнями, а не імітацію процесу.

Також окремо хочу подякувати народним депутатам і профільному комітету. Ми з вами разом розпочали цей шлях і я радий, що нарешті є конкретний результат”, – прокоментував ухвалення закону Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я