Водій мопеда отримав штраф у 40 800 гривень

0

Суд оштрафував водія мопеда на 40800 грн і позбавив права керування на 5 років. За що?

Надто дорого обійшлося водію мопеда їзда без посвідчення водія категорії «А1».

Раніше ми повідомляли, що реєстрація мопеда обов’язкова, незалежно від руху на дорозі місцевого чи державного значення. А також наголошували, що їзда на мопеді без категорії «А1» може обійтися водієві в 40 тис. грн.

Проте, нажаль, не всі водії обізнані про наслідки керування мопедами без посвідчення водія відповідної категорії.

Які вимоги та відповідальність

Для керування мопедом передбачено отримання спеціальної категорії водіння «А1». З категорією «В», чи «С», чи навіть з категорією «А» заборонено керувати мопедом. Тобто людина, яка має право керувати літровим спортбайком не може керувати мопедом, якщо не відкрита категорія «А1». Такі у нас особливості українського законодавства. Через незнання законодавства водій може отримати великі штрафи і позбутись такого мопеда.

Історія одного водія мопеда

В одній з таких ситуацій працівники поліції зупинили мопед. Як виявилося, водій не мав відповідної категорії керування. Наклали штраф 3400 грн. на підставі ч.2 ст.126 КУпАП.

При повторній зупинці на водія склали протокол на підставі ч.5 ст.126 КУпАП та передали матеріали до суду. Рішенням від 21.04.2023 у справі №703/1509/23 суд оштрафував водія на 40800 грн. І це не все – суд заборонив водію керувати будь-якими транспортними засобами строком на 5 років.

Висновки

Таким чином, їзда на мопеді без посвідчення водія з категорією «А1» є надто дорогим задоволенням. Можна отримати великі штрафи та позбутись права керування на тривалий період.

Авто24: https://auto.24tv.ua/vodii_mopeda_otrymav_shtraf_40800_hrn_n45003

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНовими BMW 5 серії можна буде керувати поглядом
наступна статтяСкільки коштує найдорожчий Porsche Cayenne 2024 року

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я