Водійську категорію В хочуть розірвати на частини

0

Пропозиція Європейського парламенту щодо поділу водійських прав B на ще дві категорії не знайшла підтримки у профільних організацій.

Європейська комісія запропонувала законодавцям ЄС новий Пакет безпеки дорожнього руху з поправками до чинної норми, яка регулює видачу водійських прав для всіх категорій транспортних засобів у ЄС. Парламентський доповідач, який керує переглядом Директиви про водійські права, вніс пропозицію розділити посвідчення категорії B на дві позиції:

  • B для транспортних засобів вагою до 1,8 тони
  • B+ для транспортних засобів від 1,8 до 3,5 тони.
Одразу кілька профільних організацій висловили незгоду з такою пропозицією: Об’єднання провідних національних автомобільних організації зі 146 країн світу FIA Region I, Європейська асоціація автовиробників ACEA та Асоціація міжнародних автоперевізників IRU.

Нове правило торкнеться як звичайних автомобілістів, так і професійних водіїв пасажирських (служби таксі або соціальні маршрутки) та вантажних (водії доставки) мікроавтобусів. Нині щодо відповідної категорії прав B діє єдиний стандарт для всіх транспортних засобів – до 3,5 тонни.

Електромобілі візуально схожі з класичними, але вони набагато важчі через акумуляторні батареї. Фото: citroen.com

“Ці поправки не враховують реальні наслідки і створюють реальну загрозу прогресу транспортних послуг. Ми розраховуємо на те, що транспортний комітет парламенту підтримає громадян ЄС, професійних водіїв і транспортні компанії, відхиливши всі нещодавно внесені поправки щодо категорії В”, – наводить аргументи директор IRU з адвокації в ЄС Ралука Маріан.

Нагадаємо, що в Україні категорія В вже поділена, але за іншим принципом: власники “прав” з позначкою “В” можуть керувати легковими та пасажирським авто з максимальною масою до 3500 кілограмів, а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, — восьми. Водночас категорія “В1” дозволяє керувати квадро- і трициклами, мотоколясками та іншими триколісними (чотириколісними) транспортними засобами, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНайкращі універсали 2023 року: яке авто обрати
наступна статтяШкільний автопарк країни має зрости ще на 500 автобусів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я