Водіям надходять чужі штрафи: як цього уникнути

0

Деякі українські водії отримують повідомлення про штраф за порушення правил дорожнього руху, якого вони не робили.

РБК-Україна розповідає, чому так відбувається і як цього уникнути.

Чому водії отримують чужі штрафи

Продаж транспортних засобів (як нових, так і б/в) оформляється у сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ лише після перевірки та висновків експертної служби МВС. Після чого новий власник машини отримує нове свідоцтво про реєстрацію авто та номерні знаки вже на своє ім’я.

Щоб заощадити гроші, деякі українці продають авто за так званою “генеральною довіреністю”. Фактично вони залишаються власниками транспортного засобу. Саме тому водіям можуть надходити штрафи за порушення на дорогах, які вони не робили.

Адже згідно зі статтею 279-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), штрафи за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, накладаються на власників чи користувачів таких автомобілів.

Як уникнути чужих штрафів

Щоб уникнути чужих штрафів, власнику автомобіля слід простежити за тим, щоб людина, яка купила його машину за довіреністю, була внесена до реєстру МВС як належний користувач.

Послугу можна оформити:

  • офлайн – у будь-якому зручному сервісному центрі МВС
  • онлайн – через Електронний кабінет водія або додаток “Дія”

Належним користувачем може стати особа, яка має:

  • національне посвідчення водія
  • посвідчення водія іноземної держави (відповідне вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року)

Зазначимо, що призначення належним користувачем провадиться на певний період (цей термін власник транспортного засобу та користувач визначають самостійно).

На один транспортний засіб може бути призначений лише один належний користувач.

У той же час, при необхідності скасувати призначення належним користувачем можна достроково (раніше, ніж було вказано під час оформлення послуги).

Що робити, якщо чужий штраф уже виписано

Якщо користувач автомобіля після його придбання за довіреністю не встиг (або проігнорував) зареєструватися в реєстрі відомостей про належного користувача, штрафи за порушення правил дорожнього руху і надалі виписуватимуться на власника автомобіля (на підставі свідоцтва про реєстрацію машини).

Водночас, згідно зі статтею 279-3 КУАП, власник авто звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі (або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки, відеозапису), якщо:

  • протягом 20 календарних днів надає документ, що підтверджує, що на момент вчинення правопорушення ТЗ вибуло з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать його машині
  • протягом 20 календарних днів особа, яка насправді керувала транспортним засобом, особисто звернеться до підрозділу МВС (із заявою про згоду, що порушення вчинила вона) та сплатить суму штрафу

Крім того, отримавши ухвалу зі штрафом, реальний власник машини може повідомити людину, яка купила автомобіль за дорученням, про необхідність сплатити штраф. Але тут уже працюватиме “людський фактор”.

Якщо фактичний користувач транспортного засобу відмовиться сплатити штраф, його доведеться сплатити власнику ТЗ (згідно з технічним паспортом).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПредставлено перший у своєму роді концепт двоколісного електромобіля. Відео
наступна статтяНовий недорогий електрокар Tesla виявився дуже проблемним

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я