У Києві тестують електричний автобус з Білорусії за 15 мільйонів гривень

0

У Києві на автобусних маршрутах №24 і №55 тестують білоруський електробус. Пасажирів під час випробування перевозити не будуть

За словами заступника голови КМДА Олександра Густєлєва, виробнику електробуса і місту важливо подивитися, наскільки ефективно покаже себе автобус у роботі взимку за низької температури повітря. Чиновник зазначив, що йдеться тільки про тестування, а не про закупівлю.

Про це повідомили у КМДА.

“Столиця постійно оновлює рухомий склад громадського транспорту – це є одним із пріоритетів міської влади. Головним критерієм під час закупівлі є співвідношення “ціна – якість – комфорт”. Проте є чинники, які ігнорувати на сьогодні вже неможливо. Зокрема, це стосується екологічного аспекту. Тому тестування електробуса на маршруті загального користування для нас є важливим кроком”, – сказав Густєлєв.

Це вже не перше тестове випробування електробусів у столиці. У 2020 році в тестовому режимі курсував китайський електробус. Виробники електробусів тестують роботу машини в різних кліматичних умовах. Також Київ цікавий для випробування з огляду на рельєф міста.

“Безперечними перевагами електробусів є їхня економічність в експлуатації та екологічність. Проте ціновий аспект треба теж враховувати. Наприклад, ціна цього електробуса становить близько 15 млн грн. Це більш ніж у два рази дорожче за схожий за параметрами дизельний автобус із двигуном Євро-5. Крім того, повноцінне впровадження електробусів на маршрути громадського транспорту столиці нерозривно пов’язано зі створенням дорогої інфраструктури, яку треба будувати “з нуля”. Це значне навантаження на міський бюджет”, – розповів заступник голови КМДА.

Протягом наступних двох років столиця планує поступове впровадження електробусів на маршрути КП “Київпастранс”. Найближчим часом місто може придбати 20 таких автобусів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

eight + sixteen =