Як оформити переобладнання транспортного засобу: інструкція

0

Часто в автовласників з’являється потреба переобладнати транспортний засіб в особистих або комерційних цілях. До прикладу: з вантажного на пасажирський, замінити кузов або двигун. Тож хочемо поділитися з автовласниками, як це швидко зробити, звертаючись особисто до сервісного центру МВС.

Для отримання послуги необхідно подати відповідний перелік документів:

  • письмова заява про погодження переобладнання транспортного засобу, у якій зазначаються відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;
  • платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі (подається оригінал);
 • письмове доручення або нотаріально завірену довіреність, що підтверджує повноваження представника. В разі подання заяви уповноваженою особою, у дорученні чітко зазначаються повноваження представника щодо подання чи отримання документів, здійснення оплати вартості послуги тощо.

Вартість послуги становить 98 грн, а бланкової продукції – 36,6 грн. Розгляд поданої заяви розглядається до 10 робочих днів. В умовах воєнного стану термін надання послуги може бути подовжено.

Для отримання висновку про погодження переобладнання транспортного засобу, фізична особа має взяти з собою паспорт. А для юридичної, окрім документа, що посвідчує особу, необхідно: довіреність за формою М-2 або на фірмовому бланку підприємства. У разі отримання висновку безпосередньо керівником підприємства при собі необхідно мати печатку підприємства, паспорт та завірений витяг з реєстру юридичних осіб.

Упродовж 2023 року Головний сервісний центр МВС видав 6025 висновків на переобладнання транспортних засобів, а за перший квартал цього року – 1192.

Нагадаємо, найпоширеніші випадки, коли надається послуга переобладнання:

  • встановлення газобалонного обладнання;
  • зміна конструкції кузова;
  • переобладнання вантажного на пасажирський транспортний засіб;
  • заміну двигуна;
  • переобладнання на спеціалізований навчальний транспортний засіб;
 • переобладнання на ручне керування.

Звертаємо увагу, що документи для отримання висновку про погодження на переобладнання транспортного засобу також можливо подати до Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроєкт».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяFord переглянув плани переходу на електричні двигуни
наступна статтяУкраїнський дизайнер показав приголомшливий концепт-кар Leleka Автор проєктів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я