Як здійснити перереєстрацію автомобіля в Україні

0

Нагадаємо, що з січня 2025 року вилучати авто на потреби ЗСУ можуть у тих українців, які мають БІЛЬШЕ ОДНОГО транспортного засобу

Нагадаємо, що з січня 2025 року вилучати авто на потреби ЗСУ можуть у тих українців, які мають більше одного транспортного засобу.

Ми вже акцентували вашу увагу на тому, що Закон про посилення мобілізації набуде чинності з 18 травня, однак ви маєте розуміти, що саме набуде чинності саме в цей день, а що – ні. Запам’ятати буде не складно: 18 травня набуває чинності весь закон, окрім положень щодо мобілізації траспорту (не плутати з обмеженнями для ухилянтів).

Йдеться про вийнтковог оспецифічні транспортні засоби, тобто легковий автомобіль звичайний точно не потрібен для ЗСУ. Це вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів, особового складу, про спеціальну техніку, що може працювати в умовах бездоріжжя.

Перереєстрація автомобілів для фізичних осіб

Якщо ви вирішили подарувати транспортний засіб, договір дарування можливо оформити у сервісному центрі МВС. Також цей документ можливо зробити в нотаріуса та додати до загального пакета документів для здійснення перереєстрації.

Відповідно до ПК України, за перший і другий ступені спорідненості податки НЕ сплачуються

*До першого ступеня спорідненості фізичної особи відносяться її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, а до другого – рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Інші суб’єкти (резиденти) сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якого подарунку та 1,5% військового збору, а нерезиденти – податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та 1,5% військового збору.

Якщо в особи вже є нотаріально посвідчений договір дарування, то їй варто звернутися до сервісного центру МВС із такими документами:

▫️ нотаріально посвідчений договір дарування;
▪️ паспорт громадянина України;
▫️ копія довідки про РНОКПП;
▪️ довіреність на представництво інтересів (у разі звернення до сервісного центру МВС не обдаровуваного);
▫️ документ, що підтверджує повноваження представника;
▪️ свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Договір дарування можна оформити у сервісних центрах МВС при перереєстрації транспортного засобу. Для цього необхідні такі документи:

▫️ паспорт громадянина України;
▪️ копія довідки про РНОКПП;
▫️ документ, що підтверджує повноваження представника (у разі звернення до сервісного центру МВС не обдаровуваного або не дарувальника);
▪️ документ, що підтверджує ступінь спорідненості (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо);
▫️ свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Перереєстрація за договором дарування не здійснюється, якщо транспортний засіб має обмеження у власності, кредити, заборгованості, штрафи

Перед відвідуванням сервісного центру МВС, необхідно отримати талон на отримання послуги:
▫️ або онлайн – на офіційному веб-сайті в розділі Е-запис;
▪️ або у терміналі, що розташований у приміщенні сервісного центру МВС.

 

Перереєстрація автомобіля для юридичних осіб – перелік документів, які повинна надати юридична особа для перереєстрація автомобіля

❗️ ЮРИДИЧНА ОСОБА ПОДАЄ:

 • Розпорядчі документи (в тому числі згода або дозвіл відповідних суб’єктів управління майном, рішення чи розпорядження власника, завірена в установленому порядку копія наказу (або витягу з наказу) про отримання даної адміністративної послуги тощо).
 • Копія установчих документів (рішення про утворення юридичної особи, засновницький договір, статут, положення, установчий акт, установчий договір тощо).
 • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
 • Договір фінансового лізингу, договір купівлі-продажу предмета лізингу, акт приймання-передачі транспортного засобу.
 • Документи, що встановлюють право власності на транспортний засіб, та акт приймання-передачі,засвідчені підписами сторін – для перереєстрації транспортних засобів (об’єктів права державної власності) у разі їх безоплатної передачі із сфери управління міністерств, інших органів виконавчої влади, національної академії наук, інших самоврядних організацій, яким передане в користування державне майно,до сфери управління органів, уповноважених управляти державним майном – за умови дотримання вимог щодо відчуження, які визначені нормативно-правовими актами Фонду державного майна та іншими актами законодавства.
 • Акт приймання-передачі транспортного засобу, свідоцтво про реєстрацію, засвідчена у встановленому порядку копія рішення власника ТЗ про реорганізацію – при реорганізації юридичної особи.
 • Свідоцтво про реєстрацію ТЗ, засвідчена в установленому порядку копія прийнятого власником або судом рішення про ліквідацію юридичної особи – у зв’язку з ліквідацією юридичної особи передаються іншій юридичній особі.
 • Свідоцтво про реєстрацію ТЗ, засвідчена в установленому порядку копія рішення господарського товариства про повернення транспортного засобу його учаснику – при поверненні транспортного засобу, що є внеском учасника до статутного фонду господарського товариства, учаснику у зв’язку з його виходом із товариства.
 • Заява члена фермерського господарства (за наявності кількох членів господарства – їх спільної заяви), довідка виконавчого органу відповідної ради про склад фермерського господарства і про перебування транспортних засобів у спільній сумісній власності його членів, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, копія свідоцтва про смерть – у разі смерті осіб, на яких було зареєстровано транспортні засоби, що є спільною сумісною власністю осіб, які ведуть фермерське господарство.

Довідку (або інший відповідний документ), форма якої визначається Міноборони, з відміткою начальника ТЦК та СП про зняття з обліку (якщо попередній власник – юридична особа) та постановку на облік (якщо майбутній власник – юридична особа) транспортного засобу на військовий облік.

 • Номерні знаки (номерний знак).
 • Номерні знаки (номерний знак) для разових поїздок.
 • Документ, що посвідчує відповідальну особу (паспорт).
 • Виписка платника податків та свідоцтво ЄДРПОУ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяЕкологічний корабель Swap2Zero, оснащений роторними вітрилами, самостійно вироблятиме чистий водень
наступна статтяФранцузи розкрили більше подробиць про новий Duster

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я