ЄС за допомогою штрафів спонукає автовиробників переходити на виробництво електромобілів

0
186
зарядка на 350 кВт

Навіть найбільші електроскептики не можуть не помітити величезного зростання продажів «електричок» в Європі

Ось наприклад статистика з InsideEV, де вони проаналізували зростання продажів всіх заряджаються автомобілів (як повністю електричних BEV, так і підключаються гібридів PHEV) за цей рік, до серпня:

У серпні 2020 продажі склали близько 113 659 авто, що на 213% більше, ніж рік тому. Темпи зростання найвищі за кілька років. Частка ринку елеткроавтомобілів склала 8,7% (4,1% BEV і 4,6% PHEV).

В даний час гібриди (53% продажів) більше затребувані в Європі, ніж «електрички» (47%), оскільки категорія PHEV збільшилася на 390% в порівнянні з минулим роком до 59 965 автомобілів, а BEV збільшилися «всього» на 123% по порівняно з минулим роком до 53 694.

Одна з найголовніших причин для цього – це нові вимоги до зниження середнього рівня викидів в Європейському Союзі. ЄС вирішив, що в середньому всі автомобілі, продані в ЄС в 2021 році, будуть мати викиди CO2 не вище 95 грамів. Компанія PA Consulting проаналізувала ймовірність того, що це станеться. Вони прийшли до висновку, що всі виробники, окрім Toyota, дуже далекі від досягнення цієї мети:

Сірий – 2018, блакитний – очікуваний результат в 2021, зелений – мета. Foto: (PA Consulting)

Індивідуальні квоти і величезні штрафи

Різні виробники обслуговують різні ринки. Від цього залежить тип автомобілів, що випускаються. Тому зрозуміло, що квоти для різних виробників повинні бути різні.

У той час як Volvo і Land Rover в основному продають великі сімейні автомобілі і позашляховики, PSA (Citroën, Peugeot і Opel) продає маленькі автомобілі. Таким чином, виробники автомобілів отримали індивідуальні квоти за середнім рівнем викидів для всіх своїх автомобілів в 2021 році. Цей показник заснований на масі середнього автомобіля з групи.

Ось Y: CO2 / км в грамах, вісь X: середня вага автомобілів виробника

Наприклад, Jaguar-Land Rover може мати викиди в атмосферу в середньому 130,6 грама (проти 151,5 в 2018). Для PSA, з іншого боку, квота становить 91,6 грама (113,9 в 2018). Якщо вони не зможуть знизити викиди до потрібного рівня, вони повинні будуть заплатити 95 євро за автомобіль за кожен грам понад вимоги. І це дуже багато, коли ви продаєте мільйони автомобілів і не дотягуєте до необхідного рівня вихлопу кілька грам.

Аналіз PA Consulting показує, що в 2021 році ЄС випише штрафи на суму понад 14,6 млрд євро.

Краще за всіх стан у Toyota – їй випишуть «всього лише» 18 млн євро штрафів. Найбільше від досягнення своїх квот відстає Mazda, яка, на їхню думку, не зможе досягти поставлених цілей, набравши в середньому 28,7 грама, що спричинить за собою штраф в розмірі близько 877 мільйонів євро. Це на 15 відсотків більше, ніж прибуток Mazda в 2018 році.

Volkswagen, найбільший виробник автомобілів в Європі отримає штраф у розмірі понад 4,5 мільярдів євро.

Критичним є відношення прибутку компаній до величини цього штрафу. З наступної таблиці видно, що штраф в 93 мільйони євро для Jaguar  втричі перевищує прибуток компанії в 2018 році.

Нагадаємо: Продажі китайський автомобілів в Австралії встановили новий рекорд, вперше обігнавши авто з Німеччини та США

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

19 − 6 =