Подорожі на авто без керма – безпілотним автомобілям Cruise дозволено їздити без водія-випробувача у великому місті США

0

Перехід на машини без водія в звичайному транспортному потоці вимагає і коригувань в законодавстві, втім, в США перші кроки в цьому напрямку були зроблені ще кілька років тому.

Належна GM компанія Cruise отримала дозвіл від департаменту транспорту Каліфорнії на експлуатацію в міському середовищі автомобілів без водія. Мається на увазі випробувач, який в попередніх тестах безпілотників від фірми Cruise перебував за кермом для підстраховки. Cruise пояснює, що не є першою компанією, що отримала такий дозвіл, зате нібито буде першою, чиї машини без водія вийдуть на вулиці великого міста США, а саме Сан-Франциско. Мовляв, конкуренти влаштовували такі експерименти в невеликих містах.

Нинішній безпілотник Cruise AV заснований на електрокарі Chevrolet Bolt (до слова, Болту скоро отримає оновлення). За задумом компанії, в результаті такого хетчбек повинен зовсім позбутися керма. На перспективу ж створений автономний шаттл Cruise Origin, що використовує електричну начинку нового покоління GM Ultium.

Генеральний директор Cruise Ден Амманн заявив: «Вулиці Сан-Франциско з хаотичним рухом – наша стартова площадка. Саме тут наші автомобілі пройшли більше двох мільйонів миль міських випробувань і тепер вперше по-справжньому відправляться в шлях. Електромобіль буде переміщатися сам по собі в одному з найскладніших для водіння міст в світі ». Вихід автономних машин на вулиці мегаполісу без випробувача за кермом відбудеться до кінця нинішнього року. Компанія почне з декількох районів, поступово розширюючи тести на все місто. Плануються зустрічі з місцевими жителями для роз’яснення технології.

Пандемія підняла попит на безконтактну доставку товарів і їжі. Cruise підметушилась і разом з кількома партнерами розгорнула в Сан-Франциско доставку на безпілотники. Поки за кермом електрокарів залишаються випробувачі, готові перехопити управління Доставка була запущена в квітні, а в липні вже перевищена планка в 50 000 замовлень.

Ставлення до безпілотним автомобілям в світі неоднозначне. Поки в Теслі допрацьовують новітню версію автопілота FSD, в Німеччині розробляють системи доставки вантажів, в США будують безпілотні паркінги.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

2 × 3 =