Купе Rimac C_Two покращив аеродинаміку

0
293

Хорватська компанія Rimac Automobili, що базується в місті Свєта-Недєля, має намір випустити 150 електричних гіперкарів Rimac C_Two

Але для настільки маленької фірми це непросте завдання. Досить сказати, що попереднє купе Rimac Concept One в 2013-2014 роках було випущено тиражем всього вісім штук (плюс ще два зразка Concept_S в 2016-м). Ручне складання «гніздовим» методом – не найшвидший спосіб.

Обтічність Rimac C_Two покращують чотири діючі агрегати: передній спліттер, «інтелектуальні» повітряні заслінки під днищем і регульоване електроприводом антикрило з повітряним гальмом. Випробування проводяться не тільки в аеродинамічній трубі, але і на треку.

У перших зразках C_Two чотири електромотори з сумарною потужністю 1914 к.с. розганяли купе з нуля до ста за 1,9 с, до 161 км / год – за 4,3 с, а до 300 км / год – за 11,8 с. Максималка становила 412 км / год. Команда інженерів Rimac працює над тим, щоб підтвердити ці цифри і в серійної моделі.

Вихід знайшовся в створенні нового підприємства фірми Rimac в хорватському селі Велико-Трговішче. Нова лінія дозволить витрачати на складання одного купе близько п’яти тижнів замість колишніх десяти, а за рахунок паралельної роботи над машинами сумарний темп складе чотири серійних екземпляра в місяць.

На нову лінію вже перенесений випуск прототипів, необхідних для доведення силової установки, цілої серії краш-тестів і дорожніх випробувань.

Нова лінія розділена на п’ять основних зон, починаючи з установки кронштейнів і точок кріплення агрегатів на вуглепластиковий монокок з алюмінієвими підсилювачами. Двоє людей у ​​кожній наступній зоні продовжують збірку електрокара по частинах. Силовий приводний модуль, приладова панель, радіатор і інші вузли збираються окремо і поставляються на нову лінію повністю укомплектованими. Виходить спрощений аналог конвеєра: на одній ділянці на монокок встановлюють кріплення і проводку, на іншому – електромотори і підвіску, на третьому – батарею і гальма, далі деталі салону і зовнішні панелі.

Для завершення омологації фірмі потрібно створити ще 23 передсерійних зразки. Велика їх частина буде зібрана в цьому році.

Модель C_Two, вперше представлена ​​в 2018-му, поступово рухається до омологації для глобального ринку. У минулому році пройшов перший раунд краш-тестів (але їх буде ще кілька), стартували дорожні тести передсерійних зразків. Епідемія коронавируса зрушила терміни початку поставок замовлених гіперкарів клієнтам з кінця 2020-го на 2021 рік. Запуск дозволить фірмі вийти на новий масштаб у автопромі. Хорвати також нагадали про розвиток своєї кооперації з компаніями Koenigsegg, Automobili Pininfarina і Aston Martin, про недавнє збільшення частки Porsche в компанії Rimac до 15,5% і про інвестиції в обсязі 80 млн євро від групи Hyundai Motor.

У січні 2021 фірма Rimac Automobili повідомила, що фінальна серія випробувань прототипів C_Two в аеродинамічній трубі пройшла «дуже добре». В результаті безперервної оптимізації аеродинамічна ефективність зросла на 34%. Хорвати підкреслюють, що це «ключовий момент» для оптимального запасу ходу і здатності машини повністю реалізувати величезні потужність і крутний момент.

В ході тестів інженери оцінювали C_Two за трьома основними параметрами: загальна ефективність купе в зборі, ефективність систем охолодження і активних аеродинамічних систем. «Все це для електромобіля навіть більш важливо, ніж для традиційної машини з ДВС», – кажуть випробувачі.

Перевірка «в реальному світі» показала чітку кореляцію з даними тисяч комп’ютерних симуляцій за технологією CFD (обчислювальна гідродинаміка).

«Коли справа доходить до боротьби з вітром, дуже важливо підтверджувати очікувані результати», – вказує Rimac, додаючи, що кожна віртуальна модель складається з 120-180 млн елементів. «Наш C_Two майже готовий. Ми не можемо дочекатися моменту, коли зможемо показати його всьому світу і доставити нашим клієнтам в 2021 році », – зізнався засновник Мате Рімац.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

twelve + 18 =