Естонія відправила в Україну першу партію автобусів для Бучі

0

У понеділок із Таллінна в Україну, до міста Буча, вирушили перші п’ять із 30 автобусів Irisbus Crossway, які Естонія подарувала Україні для відновлення інфраструктури. Спочатку автобуси планували використовувати як евакуаційні, але зараз, швидше за все, їх застосовуватимуть як рейсові автобуси.

Про це повідомляє естонський портал Err.ee. Йдеться про міські автобуси Irisbus Crossway. Загалом до України планується відправити понад 30 машин. Перед поїздкою вони пройшли повне технічне обслуговування. Для транспортування автобусів було зібрано команду кваліфікованих водіїв.

“Ми поїдемо безпосередньо до Києва, на поїздку у нас піде приблизно три дні. З Києва автобуси вже будуть відправлені туди, де їх потребують. Повернемося ми на транспорті, який супроводжує нас у поїздці”, – розповів один із водіїв Віллу Роозвальд.

Загалом до України планується відправити понад 30 машин.
Ці автобуси були придбані 10 років тому за гроші, отримані від продажу Іспанії квот на викиди CO2. Частина їх досі використовуються на маршрутах в естонських містах.

“Через наше посольство в Києві надійшло прохання про допомогу: українська сторона попросила надіслати до Бучанського району та Бучі до 50 автобусів. Зараз нам вдалося підготувати першу партію з п’яти автобусів, які вже вирушили в дорогу”, – розповів Андрес Рунде, віце-канцлер Міністерства закордонних справ.

Наступні автобуси, за словами Рунде, відправляться, швидше за все, до Житомирської області, оскільки саме ця область попросила Естонію стати країною-помічником у відновленні зруйнованої інфраструктури.

Сімейство міських та міжміських автобусів Irisbus Crossway було представлено у 2006 році. Воно включає кілька варіантів машин довжиною від 10,6 до 13 м. Усі вони оснащуються надійними двигунами Iveco потужністю до 380 к.с. та механічною або автоматичною коробкою передач. Виробництво таких автобусів було організовано у Чехії на заводі компанії Karosa. Залежно від модифікації Crossway може перевозити до 59 сидячих пасажирів. Модель Crossway у різних версіях використовується на міських та міжміських маршрутах у багатьох країнах Європи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяІспанія надала Україні нову партію з 15 машин “швидкої допомоги”
наступна статтяManhart показав проект тюнінгу BMW X5

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я