Як не потрапити у ДТП взимку: рекомендації для водіїв

0

Чимало водіїв з жахом очікують зиму, адже керувати автомобілем в умовах снігопадів та ожеледі стає значно складніше

Редакція Автопорад підготувала для вас прості, проте дієві рекомендації, завдяки яким вдасться впевненіше почуватися на слизьких трасах.

 1. Перше правило безпечного керування — зниження швидкості.
 2. Збільшуйте дистанцію до найближчого транспортного засобу. Це врятує від ударів через довший гальмівний шлях.
 3. Забудьте про різкі рухи кермом: це призводить до заносів на слизьких ділянках дороги.
 4. Натискати на педаль газу потрібно плавно.
 5. Проводьте періодичну перевірку на якість зчеплення коліс з дорогою, застосовуючи плавне гальмування. Такий спосіб допомагає зрозуміти, наскільки слизькою є дорога, та коли блокуються колеса.
 6. У автомобілях, оснащених ABS, потрібно утримувати педаль гальма під тиском під час гальмування в екстрених умовах. Якщо ABS відсутня, не можна допускати повного блокування коліс: потрібно натискати на педаль гальма переривчасто, щоб зберегти контроль над транспортним засобом.
 7. Якщо стався занос, категорично забороняється тиснути на педаль гальма, а зосередитися на керуванні машиною та на педалі газу.
 8. Якщо в авто передній привід, стабілізувати її допоможуть акуратні рухи кермом та збільшення подачі пального. Якщо авто має задній привід, потрібно зменшити газ та крутити кермо у бік заносу машини.
 9. Найстабільнішим автомобілем з усіх типів приводів вважається повнопривідний. Проте у ньому різко виникає зрив у занос. Тому натискати на газ потрібно плавно. Якщо тяги буде достатньо, відновити керованість автомобіля вдасться швидко.
 10. Слідкуйте за прогнозами погоди та станом доріг. Якщо їх не встигли почистити, а від поїздки неможливо відмовитися, знижуйте швидкість та будьте максимально пильними.
 11. Мінімальну швидкість краще зберігати при заїзді у двір, на відкритих паркувальних майданчиках, щоб мати можливість швидко зреагувати перед появою пішоходів.
 12. Здійснювати гальмування потрібно тільки на рівних колесах. Не вдасться оминути заносу, коли вони вивернуті.
 13. У випадках, коли зіткнення з іншим транспортним засобом неминуче, краще не робити різких рухів та вивертів кермом: це може мати ще гірші наслідки. Найкраще постаратися зберегти контроль над автомобілем.

Пам’ятайте, що обережність під час поганої погоди ніколи не буває зайвою. Якщо є можливість відкласти чи скасувати поїздку, краще це зробити. У дні погіршення погодних умов варто скористатися послугами громадського транспорту та не використовувати власне авто.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

4 × four =