З 1 жовтня обов’язкова їзда з ближнім світлом фар за містом. Які штрафи за кермування авто без світла?

0
203

Нагадуємо водіям автомобілів, що згідно з п. 9.8 Правил дорожнього руху з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Не всі водії виконують це правило – частина все ж просто забувають про нього

У такому разі поліцейські часто притягують водіїв до адміністративної відповідальності за порушення п. 9.8. ПДР України за ч. 2 ст. 122 КУпАП, застосовуючи при цьому санкцію за таке порушення – 425 грн. у вигляді штрафу. Дії правоохоронців в такому випадку сумнівні через неправильне тлумачення ПДР і застосування норм КУпАП.

Вимога увімкнення фар з 1 жовтня діє цілодобово, тобто і в світлу частину доби

Мета вимоги про увімкнення вогнів – додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період і запобігати тим самим виникненню ДТП.

КУпАП ч. 2 ст. 122 передбачає відповідальність за порушення правил використання зовнішніми світловими приладами, однак вона настає тільки тоді, коли водії їдуть без увімкнення фар у темний час доби або в умовах недостатньої видимості. До цього їх чітко зобов’язує інший пункт ПДР – 19. Стаття даного пункту ПДР передбачає покарання за порушення правил користування попереджувальними сигналами у процесі початку руху чи зміні його напрямку, в свою чергу про покарання за неввімкнення приладів під час руху – нічого не говориться.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

3 × 4 =