Компанія GreenGT привезе в Гудвуд водневий спортпрототип

0

Модель LMPH2G демонструватиметься в Michelin Supercar Paddock. Легко здогадатися, яка шинна компанія є партнером в цьому проекті. Автомобіль також візьме участь в заїзді на пагорб.

Швейцарська компанія GreenGT не перший рік просуває ідею застосування водневих силових установок в автоспорті і будує різні прототипи такого плану. Останні їх творіння, створені в рамках програми MissionH24, називаються LMPH2G і H24. Це леманівського спортпрототипу з водневими паливними елементами. Минулої осені екзотичні автомобілі відвідали «24 години Ле-Мана», але не брали участь в битві, а тільки були показані в паддоку, плюс LMPH2G пройшов один круг по кільцю. Тепер же, з розвитком проекту, перспективні водневі апарати (або щонайменше один з них, LMPH2G) здадуться на Фестивалі швидкості в Гудвуді, що відкривається через пару днів.

Прототипи оснащені паливними елементами від Symbio, спільного підприємства фірм Michelin і Faurecia. Чотири блоки паливних осередків виробляють струм для чотирьох або двох електромоторів сумарною потужністю до 653 сил. Як буфер застосовується батарея фірми Saft. Авто розганяються понад 300 км / год і служать полігоном для відпрацювання водневої технології в спорті. Організатор «24 годин Ле-Мана», клуб Automobile Club de l’Ouest, ще в 2018-му анонсував додавання офіційного водневого класу в стартовий лист на 2024 рік. І тепер за допомогою GreenGT просувається до реалізації цієї мрії.

Автомобілі технічно близькі, але H24 (справа внизу) вважається більш просунутим і більш пізнім проектом.

Витівка перетинається і з темою дорожніх машин. Наприклад, Symbio заявила, що націлена на виробництво 200 000 паливних елементів в рік до 2030-го. А Michelin запевняє, що до того ж року 40% вихідних матеріалів в її шинах будуть «екологічно безпечними». До 2050 року – вже 100%. Як крок на шляху до цього в Гудвуді Michelin покаже революційні гоночні шини, на 46% складаються з екологічно чистої сировини, включаючи перероблений технічний вуглець з відпрацьованих шин, апельсинову і лимонну цедру, олію, соснову смолу і перероблену сталь. Додамо заодно, що водневий автомобіль недавно брав участь в 24-годинній гонці, правда, Toyota Corolla Sport Hydrogen використала не паливні елементи, а водневий ДВЗ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяAudi анонсувала серію електричних концептів Sphere. Відео
наступна статтяПредставлений новий Kia Sportage

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я