Льюїс Хемілтон виграв Гран-прі Іспанії

0

Після шостого етапу сезону відрив британця в загальному заліку збільшився до 37 очок.

У неділю, 16 червня, відбувся шостий етап сезону в класі автогонок Формула-1. Гонка пройшла в Барселоні, на легендарній трасі Каталонія. Перемогу в гонці здобув британський пілот «Мерседеса» Льюїс Хемілтон, який контролював хід заїзду з самого старту. Старт гонки провалив Валттері Боттас, який з другої позиції відкотився на четверте місце, пропустивши вперед Макса Ферстаппена з комнади «Ред Булл» і прекрасно стартував Ленса Стролла на «Рейсінг Пойнт». Російський пілот «Альфа Таурі» пропустив вперед Даніеля Ріккардо, проте незабаром відіграв позицію і почав пресингувати Себастьяна Феттеля на Феррарі.

Надалі заїзд звівся до тактичній боротьбі, а ось обгонів на трасі було не так багато. Першим серед лідерів м’які шини зносив Макс Ферстаппен, після чого відправився на піт-стоп за новим комплектом гуми. Пару кіл через механіків відвідали пілоти «Мерседеса». Через затримки під час піт-стопа Хемілтона його відрив від Ферстаппена скоротився до 4 секунд, а Боттас був ще в 1,5 секундах позаду. Ферстаппен на кілька кіл раніше відправився і на другий піт-стоп в надії реалізувати перевагу більш свіжих шин.

Однак зробити цього так і не вдалося – Хемілтон впевнено тримав свій темп і здобув перемогу. Таким чином, його відрив від Ферстаппена в загальному заліку досяг 37 очок. Третю позицію зайняв Валттері Боттас, заробивши додатковий бал за краще коло в гонці. Непогану гонку провели пілоти команди «Рейсінг Пойнт», які протягом усього заїзду були в лідируючій групі. В результаті Ленс Стролла і Серхіо Перес перетнули фінішну лінію на 4 і 5 місцях відповідно. При цьому Перес втратив четверте місце з-за 5-секундного штрафу, отриманого за ігнорування синіх прапорів під час пропуску Хемілтона на круг.

Боротьба пілотів на 1-му колі Гран-прі Іспанії

Ряд пілотів спробували альтернативну тактику в гонці – Себастьян Феттель з «Феррарі» вирішив провести весь заїзд з одним піт-стопом. Однак ближче до кінця гонки шини на машині німецького пілота стали зношуватися, в результаті він фінішував на 7 позиції. Незважаючи на це, Гран-прі Іспанії став одним з кращих для Феттеля в цьому сезоні. Алекс Албон з «Ред Булл» спробував одним з перших поміняти гуму і вибрав жорсткі шини в розрахунку доїхати на них до фінішу. Однак цей комплект шин виявився дуже повільним, і незабаром Албон відправився в бокси за середньому по жорсткості комплектом. Фінішну лінію пілот «Ред Булл» перетнув на 8 місці.

Непогану гонку провів Карлос Сайнс на «Макларені», який під завісу гонки обігнав Феттеля і посів шосте місце. В актив етап в Іспанії може занести собі П’єр Гасли з «Альфа Таурі», який зміг стати 9-м і заробити 2 бали в загальний залік. Замкнув ТОП-10 Ландо Норріс з «Макларена». Пілоти «Рено» після невдалої кваліфікації також спробували тактику з одним піт-стопом і зуміли поліпшити свої позиції, однак залікових балів це не принесло. Російський пілот Данило Квят закінчив гонку на дванадцятому місці. Квят до останнього боровся за ТОП-10, проте два штрафу в 5 секунд за ігнорування синіх прапорів не дозволили піднятися вище.