Міжнародні консультанти підтвердили інвестиційну привабливість будівництва нової дороги Краковець — Броди — Рівне

0

Міжнародна консалтингова компанія ILF Consulting Engineers розробляє техніко-економічне обґрунтування будівництва нової дороги Краковець — Броди — Рівне

Йдеться про будівництво нової дороги у рамках державно-приватного партнерства. Одним із варіантів співпраці по проєкту розглядається модель класичної концесії. Таким чином Краковець — Броди — Рівне за новим маршрутом може стати першою платною дорогою в Україні. Що показало дослідження?

Консультанти інструментально підрахували об’єми трафіку у 13 точках на альтернативних до майбутньої дороги маршрутах — М-06 Київ — Чоп, М-10 Львів — Краковець, М-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече та Т-18-06 Дерманка — Корець. За оцінкою експертів, показники середньої інтенсивності руху залежно від ділянки коливаються від 21,5 тис.до 55,5 тис. авто на добу. Середній трафік на виміряних точках становить 35,6 тис.

Консультанти прогнозують значне скорочення часу у дорозі — на більше ніж 1,5 години. Якщо наразі дорога з Рівного до Краківця займає близько 4 годин, то нова може становити менше ніж 2,5 години. Дослідження техніко-економічних показників майбутньої дороги продовжується. На черзі — визначення впливу нового маршруту на довкілля та його соціальне значення. Після фіналізації ТЕО та прийняття рішення Урядом України, Укравтодор зможе оголосити конкурс на визначення концесіонера-інвестора.Нагадаємо, що згідно із законодавством про концесію платна дорога повинна мати безоплатну альтернативу.

У випадку з трасою Краковець — Львів — Броди — Рівне, такою альтернативою буде існуюча дорога Київ — Чоп та Львів — Краковець, яка і буде залишатися безоплатною для користувачів. Нагадаємо, що розробка техніко-економічного обґрунтування відбувається у рамках приватної ініціативи державно-приватного партнерства. Відповідний Меморандум був підписаний між ТОВ “Автомагістраль-Південь” та Укравтодором 11 березня 2021 року. Натомість інвестора проєкту буде визначено на окремому відкрито конкурсі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНа Доннечинні за місяць викрито 357 п’яних водіїв
наступна статтяНа Закарпатті стався вибух на автозаправці – постраждало двоє людей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я