Названо 10 найрозкішніших авто-американців всіх часів. Фото

0

Американський автопром із самого свого зародження був заточений під масовий випуск авто, недарма ім’я винахідника конвеєра, автоконструктора Генрі Форда стало легендарним. Але при цьому багато в чому виробники у США прагнули надавати своїм авто розкішного вигляду.

Видання Topspeed зібрало десятку найбільш легендарних американських автомобілів класу люкс. Від часів появи автобудування у США і до наших днів.

Duesenberg Model J (1929)

Автобренд був заснований братами Фредом та Августом Дюзенбергами в Індіанаполісі, штат Індіана. Під час Першої світової війни їхнє підприємство почало будувати авіаційні та морські двигуни, а згодом перекваліфікувалось на гоночні машини та розкішні особисті авто. Обидва підходи інженери компанії поєднали у в Staright-Eight Model J, двигун якої міг видавати фантастичні, як на свій час, 400 кінських сил, коли потужність більшості автомобілів виражалася двозначним числом. На жаль, ці неймовірно дорогі розкішні автомобілі з’явилися приблизно в той же час, коли стався крах фондового ринку, що спричинив Велику депресію, і тому не мали великого попиту.

Cadillac V-16 (1930)

Перші моделі бренду мали досить безглуздий вигляд, але наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років його назва почала міцно асоціюватись із розкішшю та стилем. Модель V-16, як можна здогадатись із назви, поставлялись із двигунами відповідної конфігурації. Вони також пропонували 10 різних стилів кузова, які виготовлялися за індивідуальним замовленням. За 11 років було випущено лише 4076 цих надзвичайно дорогих автомобілів Cadillac.

Cadillac Sixty Special (1949)

Переживши Велику депресію та Другу світову війну, розкішні американські автомобілі у 1940-х роках помітно розгубили свій блиск. Але Cadillac вирішив повернути все на круги своя. Після повного редизайну в 1948 Sixty Special отримав стиль, натхненний винищувачем P-38 Lightning часів Другої світової війни. Під капот він отримав двигун V-8, який був потужнішим та легшим за мотор попередньої комплектації цього ж авто.

Continental Mark II (1956)

Цей автомобіль був частиною першого покоління серії Mark. І став найдорожчою американською машиною свого часу. Він конкурував навіть не з Cadillac, він гнався Rolls-Royce Silver Cloud та Bentley Continental. Збирали Mark II вручну і акцент робили на якості виготовлення.

Chrysler 300C (1957)

Chrysler 300 Letter Series були високопродуктивними и розкішними автомобілями, що випускалися з 1955 до 1965 року. Свою назву вони отримали на честь 300-сильних двигунів FirePower V-8, якими були обладнані. Їх називають першими справжніми американськими маслкарами – на свій час їм не було рівних за потужністю. Ці автомобілі поєднали в собі розкіш та продуктивність.

Buick Riviera (1965)

Мало того, що цей автомобіль виглядав дуже особливо та був потужним, він також оснащувався розкішними функціями, такими як регульоване рульове колесо, електричні склопідйомники і сидіння, а також внутрішні вставки з горіхового дерева. А спортивна модифікація Riviera Gran Sport 1965 року не тільки була обладнана за передовими технологіями, а ще й мала модернізовані двигун, підвіску і вихлопну систему. На думку фахівців, цій моделі вдалося скинути Ford Thunderbird з п’єдесталу найрозкішнішого авто Америки.

Cadillac Eldorado (1976)

Це був останній рік, коли Cadillac Eldorado випускали з відкидним верхом (цю опцію повернули аж у 1984 році). Просували модель також, як останній американський кабріолет. Маркетингова стратегія спрацювала – його купували, не як особисте авто, а як справжній артефакт. Останні 200 кабріолетів Eldorado були продані з оздобленням Bicentennial Edition, присвяченим 200-літтю американської незалежності. Їх поставляли зі спеціальними патріотичними смужками, прошитими шкіряними сидіннями та пам’ятними табличками. Вони також були оснащені фірмовим двигуном Cadillac 500. Він витрачав 26 літрів бензину на 100 кілометрів шляху, що було вкрай недоречно у розпал нафтової кризи, яка тривала у ті роки.

Lincoln Continental Mark V (1977)

Для американських багатіїв, які, зокрема, заробили свій статок незаконним шляхом, Lincoln Continental Mark V був чимось на кшталт “шестисотого” Mercedes для “нових рускіх” у 1990-х рр. Ніхто не сприймав їх всерйоз, якщо вони не були за кермом цього купе. Великий і занадто яскравий символ несмаку втілював у собі тягу до надмірностей, притаманну сімдесятим. Це була найпопулярніша серія Mark Continental: за три модельні роки було продано 228 262 одиниці. Двигун він при цьому мав не надто об’ємний, але і призначалось це авто для повільного руху, хизування на дорозі, а не для вуличних перегонів.

Cadillac CTS-V (2009)

Вісімдесяті та дев’яності були періодом занепаду і вимушеної відмови від розкоші в американському автопромі. І лише нове тисячоліття повернуло цей тренд із появою Cadillac CTS у 2003 році. Однак Cadillac переосмислив поняття розкоші. Це більше не були “сухопутні яхти” величезного розміру – нові часи вимагали нового підходу. Авто мало бути добре продуманим з точки зору дизайну та потужності. Очок моделі додавала відносно доступна ціна.

Lucid Air Sapphire (2023)

Революція електромобілів ще раз змінила уявлення про те, що означає американська розкіш. Тепер неймовірну потужність має забезпечувати екологічний та тихий двигун. Найпопулярніші у цьому сегменті “американці” Tesla, попри розкішний цінник, оздоблення мають з упором в утилітарність. А от Lucid Air не відступає від традицій розкоші в усьому. У нього найбільша потужність, найкращий запас ходу та більшість передових сучасних функцій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяРаритетні автомобілі ганялись Подільським шляхом
наступна статтяHonda і Acura підтримали стандарт зарядки від Tesla

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я