Названо топ-20 авто, у яких найчастіше скручують пробіг: як розпізнати обман

0

Одним із найпоширеніших шахрайств на ринку старих автомобілів є фальсифікація пробігу. Найбільше ризикують придбати автомобіль зі зміненими показниками одометра покупці німецьких машин, найчастіше це BMW M5.

IT-компанія з обробки даних carVertical проаналізувала понад 700 000 звітів про історію вживаних автомобілів на 18 різних ринках, включаючи Польщу, Румунію, Угорщину, Францію та ін. Ґрунтуючись на цих даних, експерти склали ТОП-20 моделей автомобілів, що найчастіше зустрічаються, зі скрученим пробігом.

Так, BMW M5 є найпоширенішою моделлю із фальсифікованим пробігом. Його виявлено у 33,6% випадків із усіх перевірених машин цієї моделі.

Друге місце у списку займає BMW 7 серії – 33,4% та Subaru Outback – 31,8% автомобілів зі скрученим пробігом. Далі йдуть BMW 6 Series – 31,7% та Audi A8 – 31,4%.

Пояснюють домінування автомобілів преміум-сегменту серед авто, що найчастіше зустрічаються зі скрученим пробігом, високою маржинальністю сегмента – тобто відносно проста махінація може забезпечити непоганий додатковий дохід для недобросовісних автодилерів.

“Схоже, що машини віком від 5 до 15 років набагато частіше зустрічаються серед автомобілів зі скрученим пробігом”, – наголосив автомобільний експерт Матас Бузеліс.

У старих машин пробіг скручують частіше.

Він пояснив, що у нових моделей набагато складніше змінити показання одометра. До того ж, у них і так невеликий пробіг.

Що стосується типу двигуна, то частіше фальсифікують показники дизельних автомобілів, оскільки вони переважно призначені для великих відстаней, а значить, шахрайство з пробігом найімовірніше.

“Хоча в майбутньому ситуація може змінитися, оскільки продажі дизельних автомобілів знижуються”, – зазначив Бузеліс.

Частіше фальсифікують показники дизельних автомобілів

Підбиваючи підсумки дослідження, у компанії визначили, що з перевірених за останні 12 місяців машин було скручено пробіг у 16,1%. Фальсифікація пробігу значно завищує вартість уживаного автомобіля та псує загальні враження від володіння ним. Щоб не стати жертвою шахрайства, експерти рекомендують використовувати онлайн-сервіси для перевірки історії автомобілів.

Також необхідно знати деякі особливості, як визначити реальний пробіг автомобіля, пише MMR. Ознакою скрученого пробігу на механічному одометрі може бути нерівне розташування цифр. Це свідчить про те, що пристрій піддавався несанкціонованому втручанню. У заводській збірці вони розміщені рівномірно, а після згортки поставити їх в ідеальний ряд неможливо. Крім цього, до явних ознак втручання у роботу одометра відносять пошкоджені кріплення приладової дошки.

Також, якщо у вас виникли сумніви щодо реального пробігу автомобіля, зверніть увагу на такі деталі, як:

  • занадто зношені гальмівні диски;
  • стерті накладки на педалях;
  • засалена, стерта обшивка біля керма;
  • стерті та подряпані кнопки;
  • продавлене, висаджене від часу водійське сидіння;
  • помітний люфт водійських дверей;
  • замутнені фари та лобове скло.

Визначити реальний пробіг автомобіля допоможуть станції техобслуговування. Але, головне, якщо під час купівлі автомобіля у вас виникли підозри щодо чесності продавця чи реального пробігу автомобіля, від цього придбання краще відмовитись.

Оглядач: Скручування пробігу авто – в яких машинах найчастіше скручують пробіг, як розпізнати обман (obozrevatel.com)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяVolkswagen показав рестайлінговий Teramont X
наступна статтяHonda розкрила “обличчя” і дату прем’єри нового Civic Type R

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я