Чи потрібно вимикати кондиціонер під час розгону

0
Чи потрібно вимикати кондиціонер під час розгону

Під час показових тестів для клієнтів ми часто бачимо, як досвідчені автолюбителі під час тесту динаміки автомобіля вимикають кондиціонер. Але наскільки він насправді впливає на розгін?

Перше питання, яке вас часто цікавить – скільки з’їдає палива кондиціонер. Якщо покопатися в бортовому комп’ютері, можна вивести графік споживання палива допоміжними агрегатами і побачити, що на частку кондиціонера доводиться приблизно 0,5-0,7 літра. Це не в хвилину, а в годину. Привіт всім таксистам, які в спекотні дні продовжують використовувати «віконний» варіант обдування для своїх пасажирів.

Їдемо далі. Автолюбителі, які відключають кондиціонер для розгону і праві і ні. У більшості випадків це пов’язано з історіями від таких автолюбителів, які майже все життя проїздили на автомобілях з 1,6-літровими атмосферником. І вони мають рацію. На малолітражних моторах «клімат» може з’їдати 10-15% потужності – в залежності від режимів руху.

Якщо крутити мотор до 3500-5000 оборотів, де зазвичай знаходяться піки моменту і потужності, вплив кондиціонера буде мінімальним. А ось на низах, в діапазоні 1000-2000 оборотів силовий агрегат відчуває дефіцит тяги. І найчастіше це відбувається під час рівномірного руху – при заїздах на далекі відстані. Чи включається вища передача і стрілка тахометра падає до 1500-2000 тисяч оборотів. Мотор споживає мало і видає приблизно 55-70% потужності. І якщо відняти від них ще 10% на кондиціонер, то ресурсу для раптового різкого прискорення практично не залишиться.

Знаючи про цю проблему, ряд преміальних виробників – наприклад, BMW або Audi, обладнають кліматичні установки системою автоматичного відключення при розгоні. Система дозволяє економити паливо і повертає автомобілю «розрахункову» динаміку. На бюджетних седанах і хетчбеках подібної автоматики немає – але кондиціонер можна відключити вручну.

І, запам’ятайте, якщо під капотом стоїть, наприклад, 350-сильний V-подібний агрегат, тобто багатолітровий, то кондиціонер практично не впливає на розгін.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПомічений прототип нового італійського суперкара Maserati MC20
наступна статтяВи мріяли придбати авто як у Бонда? Aston Martin підготував дві моделі у виконанні 007 Edition

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я