Обережно! Штрафи виросли!

0

Є два типи людей: ті, які звикли пересуватись громадським транспортом і ті, які звикли до автомобіля. Чому так чітко розділяємо? Тому що в обох категорій зовсім різний тип мислення, різні пріоритети, рівень відчуття комфорту і відповідальності. Щоб стало зрозуміліше, про що йде мова, розглянемо елементарний приклад. Допустим, відпочинок за містом. Перше питання, яке виникає при плануванні поїздки – це чим туди і як добиратись. Для тих, хто розраховує на громадський транспорт складність ситуації полягає в тому, що тратиться багато часу, отримується мінімум комфорту і з точки “А” вони можуть добратись лише до певної, визначеної заданим маршрутом точки “Б”. А для любителів машини все набагато простіше: їде, куди і коли хоче, з комфортом, музикою і набагато швидше.

Але є один нюанс, який дуже часто упускають водії. Відпочинок переважно супроводжується вживанням алкогольних напоїв. Часто той, хто за кермом п’є тільки до вечора перед ранішньою поїздкою, або ж взагалі не п’є. Але не рідко можна почути і про інші ситуації, коли серед всіх вибирають найтверезішого і садять за кермо. В такому стані всім здається, що ситуація повністю під контролем. Але, як показує досвід, це зовсім не так. Власне такі випадки найчастіше призводять до аварій на дорогах, в яких страждають невинні люди. Оскільки раніше штрафи були зовсім низькими, то ДТП було більше. Зараз штрафи підвищили і люди стали обережнішими (хоча, в нашій країні не для всіх закони писані).

Яка ж тепер вартість штрафу за водіння у нетверезому стані? Згідно Кодексу України, за перше правопорушення стягується штраф у розмірі від 2550 до 3400 грн, позбавляється прав водія на один-два роки з можливою конфіскацією автомобіля та 40-50 годин громадських робіт. При повторному порушенні – справа може дійти навіть до арешту. Погодьтесь, не дуже поблажливо. Але все б нічого, якби не те, що наші доблесні ДАІшники славляться тим, що спеціально створюють ситуації (підмінюючи трубочки або підкуповуючи свідків), в яких вимагають або сплачення штрафу, або їм на місці сплату хабаря (що переважно вигідніше). Ну, для таких випадків тепер люди купують відеореєстратори, на які й записують всі дорожні пригоди.

Але й реєстратори тепер хочуть заборонити, бо нашій міліції це не вигідно. Бо, все-таки, відео – це суттєвий доказ, а він не дає можливості чиновникам отримувати такий грошовий оборот, на який вони розраховують. Тому будьте обачними, добре читайте закони, бажано навіть беріть зсобою в дорогу витяги з них, щоб у випадку чого не голослівно відстоювати свої права, і головне – не пийте за кермом.

Рекомендації компанії РС-безпека

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяОчікування та реальність: Ford Maverick показав справжній запас ходу
наступна статтяЗащитные пленки на авто от компании STEK

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я