Один з розповсюджених водійських штрафів в Україні визнано незаконним

0

В Україні власники транспортних засобів змушені сплачувати штрафи за перевищення швидкості, які фіксуються автоматичними камерами контролю швидкості, навіть у випадку, коли правопорушення скоєно іншою особою.

Цей підхід викликає суперечку з принципами, закріпленими в Конституції України.

Зміни в системі накладення штрафів за перевищення швидкості впливають на власників транспортних засобів, а не на окремих водіїв, що викликає обурення серед автовласників. Головна скарга полягає в тому, що згідно з законом керувати автомобілем може не тільки його власник, а також будь-яка особа, яка пред’являє документи на реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія. Це призводить до ситуацій, коли власник несе відповідальність за правопорушення, якого він особисто не скоював.

Наприклад, в одній судовій справі власник автомобіля Toyota Land Cruiser отримав штраф за перевищення швидкості, здійснений іншою особою, яка керувала автівкою. Власник звернувся до суду, вказуючи на свою особисту невинуватість і спираючись на принцип презумпції невинуватості.

У відповідь на позов поліція представила фото- та відеозаписи з автомобільного комплексу “КАСКАД”, які фіксували автомобіль, але не відображали обличчя водія. Однак Управління патрульної поліції стверджувало, що відповідно до закону відповідальність лежить на власнику транспортного засобу, незалежно від того, хто порушив правила дорожнього руху.

Суд, керуючись Конституцією, визнав штраф незаконним і наголосив на тому, що відповідальність має бути індивідуалізованою, а сумніви мають тлумачитися на користь особи, яка притягається до відповідальності. Цей прецедент може вплинути на майбутню практику і призвести до внесення змін до законодавства щодо покарань за порушення правил дорожнього руху.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПальне для армії маркуватимуть зеленим та червоним кольором
наступна статтяПродажі легендарного позашляховика Jeep Wrangler стартує в Україні

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я