Чому американські солдати їздили втрьох на позашляховиках Willys

0
151

На фотографіях часів Другої світової війни можна помітити, що солдати Армії США їздили на «Віліс» неодмінно втрьох. Іноді – удвох. Але не вчотирьох. Чому?

Ніколи не звертали увагу на цей факт? Між іншим, це аж ніяк не випадковість

У цій дивній на перший погляд традиції у американських військових було відразу кілька причин. Головною була конструкція знаменитого армійського позашляховика Willys. Його вантажопідйомність становила всього 250 кілограмів: якщо три солдата з обмундируванням ще могли вписатися в ці обмеження, то четверо – вже немає. Ризикувати екіпажем американці не хотіли.

До того ж підвіска «Вілліса» була вельми жорсткою, що укупі з умовами руху призводило до того, що авто часто підстрибувало на вибоїнах, запросто відправляючи пасажирів у політ. Через це у членів екіпажу позашляховиків медики регулярно виявляли ряд проблем зі здоров’ям: від хронічних болів в спині до переломів куприка.

Чи треба говорити про те, що заднє сидіння в Willys представляло собою вузьку і жорстку лавку? Якщо там знаходилася всього одна людина, він хоча б мав можливість згрупуватися або прийняти більш зручну позу, щоб не злітати в повітря на черговій ямі. Нарешті, з традицією їздити втрьох пов’язаний ще один цікавий момент.

Німецький диверсант австрійського походження Отто Скорцені, оберштурмбанфюрер СС, який здобув широку популярність в роки Другої світової війни успішними спецопераціями, в своїх мемуарах розповідав, що за допомогою «Віліс» американська армія в ході Арденської операції легко знаходила ворожих диверсантів – і знищувала їх.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

nine + ten =