Porsche створить потужні батареї на основі кремнію

0
247

Концерн Volkswagen днями розкрив великий план по виробництву і розвитку тягових батарей. Серед іншого згадувалося поділ літієво-іонних осередків на три сегменти – недорогі початкового рівня, масові (мейнстрім) і High End, для більш дорогих і потужних моделей

Деяку ясність у те, якими можуть бути акумулятори останньої категорії, внесла марка Porsche, заявивши: «Компанія досліджує високопродуктивні батареї з кремнієвими анодами замість графітових, щоб домогтися ще більш високої щільності енергії та кращу здатність до швидкої зарядки».

Седан Taycan і універсал Taycan Cross Turismo можуть похвалитися батареєю із загальною ємністю 93,4 кВт • год і використовуваної частиною в 83,7 кВт • год. За сучасними уявленнями, це далеко не «топ»: так, у електрокара Lucid Air в активі блок на 113 кВт • год (на якому він може пройти до 832 км по циклу EPA).

«Нові батареї будуть випускатися в Європі і спочатку використовуватися в високопродуктивних автомобілях обмеженого тиражу і в автоспорті», – уточнили в компанії. Але досвід їх розробки допоможе поліпшити і осередки для масового сектора, додали німці.

Літієві акумулятори, залишаючись незмінними в основних принципах, зараз швидко поділяються на безліч типів і підвидів, залежно від застосовуваних матеріалів в електродах і електроліті. Кремній в анод пролунав не перший раз. Саме такий варіант батарей пообіцяла для своїх машин новоспечена марка Zhiji Auto, запущена в січні 2021 року. Технологію цих осередків спільно розробили SAIC і CATL.

Новина навздогін до батарей: Porsche має намір побудувати власну мережу зарядних станцій на найважливіших європейських автомагістралях, з зоною відпочинку та 6-12 зарядними колонками потужністю 350 кВт і вище на кожній такій станції. А поки сервіс Porsche Charging відкриває доступ до мереж партнерів (на кшталт Ionity). Зокрема, в Європі таких набирається: 135 000 точок зарядки в 20 країнах.

Компанії SAIC і CATL оголосили про питомій ємності своїх нових батарей в 300 Вт • год / кг (приблизно в півтора-два рази більше нинішніх серійних). Старша батарея у моделей Zhiji повинна вміщати 115 кВт • год енергії, залишаючись відносно легкою. За цим цифрам приблизно зрозуміло, на що можна розраховувати і в разі батарейного проекту від Porsche. Причому німці підкреслили: нові матеріали (в тому числі електроліт) дозволять не тільки наростити ємність, а й здатність батареї нормально працювати при високих температурах (вище 75 градусів за Цельсієм).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

20 − six =