Правнук засновника Chrysler проти ліквідації компанії внаслідок злиття автогігантів

0
228

Автогіганту Stellantis ставлять палиці в колеса: в операції між PSA і FCA знайшовся противник – як виявилося, не підтримав нинішній варіант злиття французької та італо-американського концернів правнук Уолтера Персі Крайслера.

Інформація про те, що такі великі гравці світового автомобільного ринку, як Fiat Chrysler Automobiles і PSA Group, мають намір об’єднатися, з’явилася в інтернеті ще в кінці жовтня 2019 го. Трохи пізніше боку дали офіційне підтвердження цим планам. У грудні минулого року вже був підписаний відповідний меморандум про взаєморозуміння, а влітку 2020 го розсекретили ім’я майбутнього альянсу. Виявилося, що новий автогігант вирішили назвати Stellantis.

Як учасники майбутнього альянсу пояснили раніше, в основу назви лягло слово «Stello» – це дієслово, який в перекладі з латині означає «сяяти зірками». Нове ім’я і логотип планується використовувати тільки на корпоративному рівні – в офіційних документах, різних медійних кампаніях і т.д. Тобто на автомобілях ми нової емблеми не побачимо. Також в PSA і FCA відзначили, що створення нового бренду в подальшому не вплине ні на назви концернів, ні на найменування усіх, хто входив в них марок.

 

Як виявилося, проти імені Stellantis, а також проти злиття в цілому виступив Френк Родс молодший, правнук Уолтера Персі Крайслера, засновника компанії Chrysler. Він вважає, що сьогоднішньому концерну потрібно дати ім’я Chrysler-Dodge-Jeep-Ram Corporation, а його штаб-квартира повинна розташовуватися в США.

Він вважає, що брендам Chrysler, Dodge, Jeep і Ram потрібно повернутися «додому», в Штати, а компанії в цілому – віддалитися від «іноземного контролю», в тому числі з боку китайських, французьких і, судячи з усього, італійських автовиробників ( чому, на його думку, загрожує стоїть на порядку денному злиття). Як повідомляє Сarscoops, Френк Родс молодший пропонує надати нинішньому керівництву премії за утримання персоналу. Крім того, він вказує на те, що буде здійснена виплата всіх наявних боргів.

На фото: логотип Chrysler

На даний момент правнук засновника Chrysler направив своє заперечення проти злиття FCA і PSA в Комітет з іноземних інвестицій в США. Крім цього, він порадив американським сенаторам виступити проти наміченої угоди, так як, за словами Родса, вона «позбавить Америку майбутніх технологій і прибутку».

 

На фото: Chrysler Pacifica

Як зазначає видання, ця пропозиція має мало шансів отримати підтримку. Нагадаємо, сторони мають намір домогтися схвалення злиття у акціонерів зовсім скоро, 4 січня 2021-го. Очікується, що угода буде повністю завершена до кінця першого кварталу наступного року. Як ми зазначали раніше, прагнення скоріше об’єднатися пояснюється бажанням PSA і FCA заощадити: щорічно Stellantis зможе витрачати на 5 млрд євро менше (за рахунок скорочення витрат концернів).

Спочатку передбачалося, що в результаті об’єднання французького і італо-американського концернів буде створений новий автогігант, який в підсумку зможе зайняти четверте місце в світі за обсягом продажів нових машин і третє – за розміром виручки. Про те, на якій позиції виявиться альянс в результаті, покаже час, адже за останні кілька років відбулося чимало подій, що вплинули на галузь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

11 + 15 =