Право власності на автомобіль переходитиме не за угодою купівлі-продажу: законопроєкт

0

Україна планує змінити юридичне трактування настання права власності на автомобіль: у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт за №9498.

Документ поки у процесі вивчення членами профільного парламентського Комітету з питань правової політики. Якщо буде схвалення, то законопроект винесуть на розгляд у залу парламенту.

У новому законодавчому варіанті право власності на автомобіль незалежно від його типу, розмірної групи та призначення пропонується вважати з моменту державної реєстрації: введено автомобіль у базу даних, видано документ на руки – є власник. До цього вважалося, що право власності настає з моменту отримання автомобіля за договором купівлі-продажу.

За міжнародними юридичними нормами комерційна структура не може виконувати державні функції, автосалони видають лише документ про продаж автомобіля, який без державної реєстрації експлуатуватися не може.

Тільки у стінах цього закладу ви можете набути право власності на автомобіль. Це настане після офіційної держреєстрації транспортного засобу. Фото: ubr.ua

Ймовірність прийняття законопроекту висока, оскільки Україна прагне до інтеграції в міжнародне законодавче поле. Тим паче, що ми стоїмо на порозі цифрових стосунків з державними органами влади. Очікується, що уже восени можна буде купувати та продавати автомобілі через мобільний додаток “Дія”.

Про конкретну дату такої послуги на порталі “Дія” поки ще нічого не відомо, як і про її вартість. Однак цінник не буде вищим за діючий тариф у розмірі 850 грн, що беруть сервісні центри за роботу та номерний знак.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПішоходи та діти все частіше спричиняють ДТП
наступна статтяVolkswagen представив ювілейну версію седана Jetta GLI

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я