Ринок бензину А-95 в Україні переповнений “бодягою”: результати експертизи

0

Спеціалісти Інституту споживчих експертиз провели дослідження. З’ясувалось, що на українському ринку з’явилась неймовірну кількість неякісного і тому небезпечного пального

Про це свідчать оприлюднені експертами інституту данні. Паливна криза в Україні скінчилася. Дякувати за це слід, перш за все, імпортерам, які за декілька місяців переорієнтували постачання з країни-агресора на західні НПЗ, а по-друге – нашому уряду. Рішення про фактичне скасування стандарту Євро 5, а точніше, про легалізацію норм стандартів Євро 4 та Євро 3 було своєчасним і дозволило наповнити ринок. Але всілякі “бодяжники” викинули на ринок неймовірну кількість неякісного і тому небезпечного пального. Звичайно, це краще, ніж якби його зовсім не було. Але реальність така, що нелегальні виробники зробили висновок, що більше взагалі не існує ніяких стандартів. Зараз дві заправки “до повного” можуть призвести до виходу автомобіля з ладу. Де безпечно заправлятися, розповіли експерти столичного Інституту споживчих експертиз.

Експерти розділили результати, отримані в лабораторії на зони – зелену, синю та червону. Виходячи з нових ввідних, зони розділили так – у першу потрапили мережі, результати яких відповідали нормативам Євро-5, тобто європейське пальне. Синю – зона Євро 4 (порушення за довоєнними нормативами), але з незначними відхиленнями. І нарешті, червона – сюди потрапили мережі, пальне на яких взагалі не відповідало жодним нормативам, і яке взагалі не є бензином, а являє собою певну паливну суміш. Заправка таким сурогатом гарантовано призведе до знищення двигуна сучасного авто.

У зеленій зоні лідерів опинилися 6 мереж – WOG, ОККО, KLO, PRIME, AVANTAGE 7 та ZOG. Насамперед було перевірено найголовніший для роботи двигуна параметр – октанове число. Норматив встановлено на рівні не нижче 95 одиниць. У WOG рекордний запас (97,7 од.). Відмінно – ОККО (96,8), KLO (96,8). У PRIME, AVANTAGE 7, та ZOG – більше 96 од. При таких показниках двигун працює на повну потужність, це явний маркер заводського європейського палива. Далі подивилися на вміст сірки, одним з найважливіших показників, який є показником довгого “життя” двигуна. Мінімальне значення виявлено у бензині А-95, придбаному в мережі WOG (7 мг/кг), KLO та запорізькій ZOG (по 7 мг/кг). Це із запасом перевищує допуски Євро 5. Що стосується вмісту ароматичних вуглеводнів, то у всіх учасників значення в межах норми, найкращий показник у ОККО – лише 14,7 %, AVANTAGE 7 (28.5). Далі було перевірено ще один важливий показник – вміст бензолу. Цієї токсичної речовини в бензині має бути якнайменше, оскільки збільшення його кількості прямо впливає на зменшення ресурсу двигуна. Тут результати полярні, але все у допусках. Найменша кількість – у PRIME (0,19 % при нормі не вище 1%) та ОККО (0,21%).

Тут виявилися і преміальна мережа SOCAR, і дискаунтери BVS та NEFTEK. Незначні відхилення від стандарту Євро 5 зафіксовані у SOCAR та BVS за вмістом сірки – 15 та 14 мг/кг відповідно.

Червона зона

У червоній зоні – суцільна “радість” для любителів економії. Бензин А-95 у мереж БРСМ НАФТА, MARSHALL, NPG, УКРПЕТРОЛЬ, RUR, SUNOIL та просто безіменних діжок на узбіччі – це “машина часу”. Часу, який відсилає автолюбителів у 90-ті та до епохи карбюраторів. У MARSHALL, SUNOIL, NPG та УКРПЕТРОЛЬ октанове число виявилося набагато нижчим від необхідного – від 92 до 93 одиниць. А це чіткий маркер саморобного палива, виготовленого в кустарних умовах. Але “рекордсмени” просто ввели в ступор експертів – суміш, куплена на АЗС RUR в Кіровоградській області – 78,8 одиниці! Не відстала і “діжка” у Києві – 85,8 одиниці. Прямий наслідок ціни на 10 грн/л менше від конкурентів. Це серйозне порушення, оскільки двигуни сучасних автомобілів чітко налаштовані на відповідний рівень октанового числа. Заправка бензином зі зниженим октаном як мінімум збільшить витрату палива та зменшить потужність двигуна, а як максимум може призвести до тотальної ламання паливної апаратури.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяУ Porsche розповіли, коли з’явиться електрична Panamera
наступна статтяВ очікуванні збільшення податків: що відбувається на гуртовому ринку автогазу України

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я